کد خبر: 797453 A

اسماعیلی:

سخنگوی قوه قضائیه گفت: همه ما باید به داوری دادگاه احترام بگذاریم و تصمیم دادگاه به افکار عمومی جامعه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، غلامحسین اسماعیلی امروز در نشست خبری خود در خصوص رسیدگی به پرونده مدیران سابق بانک مرکزی گفت: آن چیزی که من در این موضوع بیان می‌کنم این است که دادگاه این پرونده در حال برگزاری است، جلسات آن آغاز شده که تا این لحظه علنی بوده است و علنی نبودن به معنای آن نیست که اگر خبرنگاران در آن قرار حضور نداشتند به آن غیرعلنی بگوییم.

وی یادآور شد: گاهی به دلیل حساسیت پرونده و موضوعات مطرح شده ممکن است جمع محدودی در دادگاه حضور داشته باشند من از مردم می‌خواهم صبوری داشته باشد تا جلسات برگزار شود و دادگاه تصمیم بگیرد. همه ما باید به داوری دادگاه احترام بگذاریم و تصمیم دادگاه به افکار عمومی جامعه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

سخنگوی قوه قضائیه در خصوص کیفرخواست مطرح شده برای مدیران سابق بانک مرکزی گفت: اگر کسی اهل حقوق باشد باید بپذیرد و بررسی و اظهار ظر در پرونده‌های قضایی بر عهده قاضی است. ممکن است در مقام ایده و نظر مسائلی مطرح شود باز هم بستگی به این دارد که افراد در کدام طرف پرونده باشد

اسماعیلی گفت: اینکه یک وکیل و یا حقوقدادن به موازات رسیدگی دادگاه نظر ماهوی را اعلام کند، از لحاظ حقوقی پذیرفته نیست. توصیه‌ام به کسانی که ادعای حقوق می‌کنند، این است که خود را ملزم به اجرای سند قضایی کنند.

وی یادآور شد: قوه قضائیه ثابت کرده است که در بعضی از پرونده‌ها رای به محکومیت و در بعضی دیگر رای مختومه اعلام می‌کند خوشبختانه ما مراجع متعدد در زمینه قضایی را داریم.

اسماعیلی در پاسخ به سوالی مبنی  بر اینکه در ابتدای برگزاری دادگاه عراقچی اسم آقای سیف در کیفرخواست اعلام و سپس تکذیب شد، در مورد آخرین وضعیت سه پرونده سیف توضیح دهید و اینکه آیا این پرونده همزمان با پرونده عراقچی رسیدگی می‌شود؟ گفت: این پرونده در دادگاه و درحال رسیدگی است. از افکار عمومی و رسانه‌ها می‌خواهیم کمی صبر داشته باشند تا با صدور دادنامه ابهامات این پرونده رفع شود.

بانک مرکزی اسماعیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر