کد خبر: 797171 A

معاون سیاسی وزارت کشور ضمن حضور در مراسم عبادی _ آیینی و باشکوه عید سعید قربان در جمع اهل تسنن شهرستان آق قلا گفت: اقوام و اقلیت های گوناگون کل پیکره‌ای به نام ایران را پدید آورده‌اند.

به گزارش ایلنا، در جریان یازدهمین سفر استانی معاونت سیاسی وزارت کشور که به میزبانی استان گلستان در حال انجام است، جمال عرف در مراسم باشکوه عید سعید قربان در عیدگاه مرکزی اهل تسنن شهرستان آق‌قلا حضور یافت و علاوه بر به جای آوردن نماز عید در جمع اهل تسنن شهرستان سخنرانی کردند.

​عرف با تاکید بر اهمیت و جایگاه ویژه اقوام مختلف و متنوع در کشور, ایران را به یک فرش ایرانی زیبا و چشم نواز شبیه دانست که اقوام و اقلیت های گوناگون هم چون تار و پود این فرش به آن زیبایی و قوام و هویت بخشیده‌اند و کل پیکره‌ای به نام ایران را پدید آورده‌اند.

معاون سیاسی وزارت کشور با ابراز خوشحالی و مسرت بابت حضور در مراسم عبادی _ آیینی و باشکوه عید سعید قربان در جمع اهل تسنن شهرستان آق قلا, ضمن ابلاغ سلام ویژه ریاست محترم جمهور و وزیر کشور برگزاری مراسمی با این شکوه و شور را نشانه‌ای از وحدت کلمه و همدلی عمیق در میان آحاد مردم دانست که سالیان سال است عامل مقوم همبستگی و انسجام ملی در کشور به شمار می‌آید.

رییس ستاد انتخابات کشور هم چنین  با اشاره به این که سال ۱۳۹۸ با یک امتحان بزرگ الهی یعنی سیل آغاز شد و این امتحان نیز از استان گلستان شروع شد, تاکید کرد: از ابتدای وقوع این شرایط، کل نظام از رهبری معظم انقلاب تا تمامی قوای مسلح و دستگاه های حاکمیتی و کل ارکان دولت، همه توان خود را گذاشته‌اند تا علاوه بر خسارت‌های وارده به استان در جریان سیل، روند بازسازی مناطق و حمایت های لازم برای عادی شدن روند زندگی و تولید هم با قوت و قدرت پیگیری و انجام شود.

وی افزود: در این میان لازم است به شکل ویژه از صبر و شکیبایی مردم عزیز و نجیب استان گلستان در برابر مشکلات و مرارت های ناشی از سیل سپاسگزاری شود و به همراهی و همکاری آنان با مسئولان برای جبران لطمات وارده ارج نهاده شود.

عرف با اشاره به این نکته که همه ما با ظلم‌های آشکار و اقدامات غیر قانونی امریکا علیه نظام و مردم شریف ایران مواجهیم، تاکید کرد: گذر از این شرایط و مقاومت در برابر این ظلم جز با اتحاد و وحدت کلمه و حفط انسجام ملی ممکن نیست که جلوه‌های بارز و ارزشمندی از آن را در اتحاد میان همه اقوام کشور شاهدیم و بی‌تردید با اتخاذ سیاست اقتصاد مقاومتی و استراتژی مقاومت فعال آمریکا باز هم در برابر عزم جدی آحاد مردم ایران شکست خواهد خورد.

 

جمال عرف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر