کد خبر: 796599 A

جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده مضاربه صوری بوشهر به ریاست قاضی عسگری در دادگاه انقلاب بوشهر برگزار شد.

به گزارش ایلنا، جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده مضاربه صوری بوشهر به ریاست قاضی عسگری در دادگاه انقلاب اسلامی بوشهر برگزار شد.

در این دادگاه به پرونده اتهامی ادریس حاجی پور به اتهام افساد فی‌الارض و اخلال در نظام اقتصادی و کلاهبرداری شکبه‌ای، محمدمهدی حاجی پور به اتهام معاونت در اخلال در نظام اقتصادی و مشارکت در کلاهبرداری کلان و محمد بهشتی به اتهام معاونت در اخلال در نظام اقتصادی رسیدگی شد.

قاضی عسکری در ابتدای جلسه گفت: پرونده ۳۲۱۷ شاکی دارد که در این میان، ۲۶۲۶ و ۵۰۰ نفر از ادریس حاجی پور و فرزندش محمدمهدی حاجی پور شکایت کرده‌اند.

رئیس دادگاه بیان داشت: جمع کل بدهی متهمین ۱۸۷.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان است.

در ابتدای جلسه، رئیس دادگاه ضمن بیان اتهامات متهمین از نماینده دادستان خواست در جایگاه حاضر شده و کیفرخواست را قرائت کند.

حجت عبدالهی نماینده دادستان گفت: متهم ادریس حاجی‌پور از سال ۸۹ وجوهی از مردم را در قالب مضاربه دریافت کرده است.

وی با بیان اینکه متهم حاجی‌پور برای کسب اعتبار، افراد مذهبی و کارمندان دولت را وارد حلقه مضاربه می‌‌کند، افزود: در مرحله بعد مراودات بسیار زیاد بانکی برقرار کرده و حدود ۴۴ هزار برگ چک از بانک‌های مختلف دریافت و در وجه مردم صادر می‌کرد.

نماینده دادستان گفت: متهم از این طریق مردم را امیدوار به سود بیشتر و امور واهی می‌کرد و در مرحله بعد افراد به عنوان واسطه و دلال وجوهی از مردم تحت عنوان واسطه دریافت و به متهم اصلی تحویل می‌دادند.

عبدالهی به عناوین اتهامی دیگر متهمان پرداخت و بیان کرد: متهم بهشتی به عنوان واسطه‌گری و معاونت وجوهی را از مردم دریافت و به متهم اصلی تحویل می‌داد که از این طریق سود‌هایی بدست می‌آورد.

وی افزود: متهم محمدمهدی حاجی پور فرزند متهم اصلی نیز با معاونت و واسطه گری وجوه را دریافت و به پدرش تحویل داده است و مشارکت در کلاهبرداری کلان از مردم داشته و تحویل متهم اصلی میداد، همچنین او به امیدوار کردن و ترغیب مردم به سود بیشتر و امور واهی متهم است.

نماینده دادستان بیان کرد: اتهامات متهم اصلی اخلال در نظام اقتصادی، افساد فی‌الارض، کلاهبرداری باندی و شبکه‌ای است و مبلغ مطالبات ۱۸۷ میلیارد تومان است، حدود ۵۰ میلیارد تومان از تعدادی از افرادی که سود کلان دریافت کرده بودند از مطالبات کسر و ۲۶ میلیارد تومان هم به مردم پرداخت شده است.

در ادامه متهمین ادریس حاجی پور، محمدمهدی حاجی‌پور، محمد بهشتی و وکلای آن‌ها به دفاع پرداختند.

در پایان این جلسه، قاضی عسگری ختم رسیدگی را اعلام کرد و گفت: رای در زمان مقرر صادر خواهد شد.

مضاربه صوری بوشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر