کد خبر: 795163 A

فارین پالیسی گزارش داد؛

فارین پالیسی در گزارشی از درخواست نمایندگان آمریکایی برای محدود کردن اختیارات ترامپ خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از فارین پالیسی، ۲۸ قانونگذار آمریکایی متعلق به احزاب جمهوری‌خواه و دموکرات خواهان اضافه شدن یک متمم به قانون اختیارات دفاعی شدند که بر اساس آن، استفاده از بودجه برای اقدام نظامی علیه ایران بدون اجازه کنگره ممنوع است.

این نمایندگان با ارسال نامه‌ای به کنگره خواهان اضافه شدن این متمم شده‌اند. نمایندگان آمریکایی در این نامه نگرانی خود را در مورد جنگ کشورشان با ایران با افزایش تنش‌ها و بدون کسب اجازه از کنگره آمریکا بیان کرده‌اند. 

در این نامه این ادعا مطرح شده است: ما هیچ توهمی درباره خطرات احتمالی از سوی ایران و فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده  ایران در منطقه خاورمیانه نداریم. ما می‌دانیم که خطر از سوی ایران وجود دارد و این یک واقعیت است. این متمم که مورد حمایت هر دو حزب است. در واقع این متمم در توانایی نیروهای مسلح آمریکا برای دفاع از خود مداخله نمی‌کند اما ما خواهان آن هستیم که هرگونه جنگی با کسب اجازه از کنگره آغاز شود.

در واقع این اقدام مورد حمایت دموکرات‌های منتقد سیاست‌های ترامپ، شامل تام یودال و رو کانا و جمهوری‌خواهان حامی ترامپ همچون مت گائتس است. اما مخالفان معتقدند که تصویب چنین قانونی توانایی رئیس‌جمهور برای واکنش سریع به اقدامات به ایران را محدود می‌کند

با توجه به افزایش تنش میان ایران و آمریکا احتمال درگیری نظامی بالا رفته است اما کماکان مشخص نیست که این متمم مورد تصویب واقع شود یا خیر؟.

ایران آمریکا برجام ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر