کد خبر: 795144 A

حضرتی در جمع خبرنگاران:

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی از نمایندگان دولت دعوت کردیم تا دلایل و مبانی خود را برای پیشنهاد چهار صفر از پول ملی برای نمایندگان تشریح کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، الیاس حضرتی پیش از ظهر امروز در حاشیه مراسم گرامی‌داشت روز خبرنگار در مجلس، در جمع خبرنگاران گفت: بعد از سه سال فعالیت کمیسیون اقتصادی مجلس درمورد مالیات بر ارزش افزوده امروز بررسی آن تمام شد و تحویل هیات رئیسه مجلس خواهیم داد که در دستور کار مجلس و صحن علنی قرار بدهند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان آقای لاریجانی به بنده گفت این خبر را رسما اعلام کنید تا همه بدانند، تصریح کرد: لایحه مالیات بر ارزش افزوده پس از سه سال بررسی در کمیسیون اقتصاد با تغییرات و بحث‌های زیاد و ایده‌های جدید تحویل مجلس داده شد که بنده در آینده به صورت مبسوط درمورد ویژگی‌های این لایحه و مطالبی که در خدمت تولید و صادرات و سرمایه‌گذرای  است برای مردم توضیح خواهم داد.

نماینده مردم تهران تاکید کرد: امروز هم به مدت دو ساعت در کمیسیون اقتصادی مجلس درمورد حذف چهار صفر از پول ملی جلسه داریم. از بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی و کارشناسان دعوت کردیم تا دولت مبانی و دلایل خود را درمورد حذف چهار صفر از پول ملی برای ما تشریح کند و توضیح دهد.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس دهم در پاسخ به این سوال که آیا شما موافق حذف صفر از پول ملی هستید؟ گفت: بنده الان مخالفم، مگر اینکه دلایل قطعی آنان را بشنوم. تا حالا از طرف دولت فقط خبر آن آمده و کسی دلیل و مبانی این اقدام را تشریح نکرده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به این سوال که دلایل شما برای مخالفتتان با این اقدام چیست؟ اظهار کرد: در این شرایط تورمی و پایین بودن ارزش پول و پایین بودن صادرات و مشکلات رکود به نظر من فقط هزینه دارد و فایده‌ای نخواهد داشت.

مالیات بر ارزش افزوده الیاس حضرتی حذف ۴ صفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر