کد خبر: 794693 A

ربیعی:

سخنگوی دولت گفت: ما امروز بیش از هر دوره‌ای به تاب‌آوری روانی و انسجام درونی نیاز داریم. امروز همه موجودیت ایران به تلاش‌های رسانه‌ای ما نیاز دارد و رسانه‌ها در خط اول این نبرد هستند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، علی ربیعی در ابتدای نشست خبری وزیر امور خارجه به مناسبت روز خبرنگار ضمن تبریک این روز گفت: امروز در وزارت خارجه هستیم و برای ظریف آمده‌ایم. به نظر بنده هیچ دوره‌ای نسبت رسانه با ایران این چنان نبود و در هیچ دوره‌ای وزیر امور خارجه در سپهر عمومی کشور و در سپهر جهانی حضور نداشت.

وی افزود: من در اجلاس‌هایی که می‌رفتم بازتاب‌های مسئولان غیرسیاسی را نسبت به وزیر خارجه احساس می‌کردم.

ربیعی یادآور شد: هیچ دوره‌ای اینگونه کاخ سفید علیه ایران و ملت و دولت هجمه نداشت. در هیچ دوره‌ای رئیس جمهوری مانند ترامپ بر بزرگترین دولت جهان حکم نمی‌راند و  اسلحه به دست‌ها در کاخ سفید نبودند.

سخنگوی دولت گفت: امروز خاک ما بصورت فیزیکی هدف قرار نگرفته و معیشت و زیست و کرامت انسان هدف قرار گرفته است.

وی ادامه داد: امروز دشمن می‌خواهد در افکار ما و خانواده و بیمارستان دشمنی خود را ابراز کند. هیچ دوره‌ای این چنین افکار عمومی درگیر سیاست خارجی نبود و در معرض تناقض‌ها قرار نداشت. ما امروز بیش از همیشه به انسجام نیاز داریم.

ربیعی افزود: ما امروز بیش از هر دوره‌ای به تاب‌آوری روانی و انسجام درونی نیاز داریم. امروز همه موجودیت ایران به تلاش‌های رسانه‌ای ما نیاز دارد و رسانه‌ها در خط اول این نبرد هستند و سلاح‌ ما قلم‌های ماست چون مورد هجوم خاک نیست بلکه روان جامعه است.

وی ادامه داد: در هیچ دوره‌ای امنیت ملی و ایران به رسانه‌ها وابسته نیست. ظریف هم یک رسانه است. هم تولید محتوا می‌کند، هم ابزار انتقال پیام را دارد و هم بازخورد پیام را می‌گیرد و هم دچار پارازیت می‌شود. باید پارازیت‌های داخلی از رسانه بزرگ ملی را بگیریم و نگذاریم در برابر پارازیت‌های خصومت‌ورز خارجی، صدای ایران شنیده نشود.

دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌جمهور با بیان اینکه مردم شما و تلاش‌های صورت گرفته را می‌فهمند، ابراز داشت:‌ روز پنجشنبه ظریف تحریم شد. روز پنجشنبه روز دیپلماسی عمومی بود که مردم از ظریف دفاع کردند. شما مستظهر به کسانی هستید که شما را دوست دارند و شما در دل و روح جامعه ایران جای دارید.

سخنگوی دولت تحریم ظریف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر