کد خبر: 793367 A

سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو به منظور بحث و گفتگو در خصوص دورنمای همکاری های ایران و سازمان همکاری شانگهای با بختیار حکیم اف نماینده رئیس جمهور روسیه در امور این سازمان دیدار کرد.

به گزارش ایلنا، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو به منظور بحث و گفتگو در خصوص دورنمای همکاری های ایران و سازمان همکاری شانگهای با بختیار حکیم اف نماینده رئیس جمهور روسیه در امور این سازمان دیدار کرد.

در این نشست طرفین در خصوص همکاری های جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو ناظر و فعال سازمان شانگهای با اعضای این سازمان در حوزه های مختلف از جمله مبارزه با تروریسم و افراط گرایی، مبارزه با یکجانبه‌گرایی و اعمال تحریم های همزمان آمریکا علیه ایران، روسیه و چین، همکاری های اقتصادی و امنیت اطلاعات در حوزه بین‌المللی گفتگو و تبادل نظر کردند.

طرفین در این دیدار بر وجود زمینه های مختلف برای حضور فعال تر ایران در سازمان شانگهای تاکید و طرف روس به موضع روسیه در مورد حمایت از عضویت کامل ایران در این سازمان اشاره کرد.

در این ملاقات دورنمای همکاری های دو کشور با توجه به ریاست روسیه طی یک ساله آینده بر این سازمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سنایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر