کد خبر: 792963 A

رییس جدید اینستکس:

رییس جدید اینستکس بر ضرورت تلاش اروپا برای نجات برجام تاکید کرد و گفت: ایران کشوری است که آن را نمی‌توان به راحتی تصرف کرد. هرگز نباید در اقدام نظامی علیه ایران حضور داشته باشیم. نمی‌خواهیم منافع خود را به خاطر آمریکا به خطر بیاندازیم

به گزارش ایلنا به نقل از دویچه وله، «برند اربل» رییس جدید اینستکس، در گفت‌وگو با یک پایگاه تحلیلی آلمانی، درباره برجام گفت: توافق هسته‌ای یک دستاورد مهم در زمینه دیپلماسی است. ما خواهان تداوم آن هستیم. این توافق گام مهمی است که آلمان برای حفاظت از اسرائیل برداشته است. هر چند که آنها خود از این موضوع آگاه نیستند و از برجام انتقاد می‌کنند. 

وی در ادامه افزود: مخالفت اسرائیل با توافق هسته‌ای در حالی است که خود یک قدرت هسته‌ای مهم است. اما ایران هرگز در مسیر دستیابی به سلاح هسته‌ای نبوده است.

رییس جدید اینستکس در ادامه در مورد درگیری نظامی با ایران گفت: ایران کشوری است که آن را نمی‌توان به راحتی تصرف کرد. ایران یک کشور قدرتمند است. ما بارها اعلام کرده‌ایم که هرگز نباید در اقدام نظامی علیه ایران حضور داشته باشیم. نمی‌خواهیم منافع خود را به خاطر آمریکا به خطر بیاندازیم.

این مقام‌آلمانی در ادامه گفت: آلمان روابط خوبی با ایران دارد و می‌توانیم به عنوان یک میانجی خوب برای حل مشکلات عمل کنیم. اما اقدامات ما باید در راستای کار گروهی صورت بگیرد و با سایر کشورهای اروپایی در این راستا همکاری کنیم.

وی همچنین گفت: ایران بعد از خروج آمریکا از برجام تحت فشارهای زیادی قرار گرفته است. ما باید بتوانیم تمام تلاش خود را به کار بگیریم تا برجام را نجات دهیم.

آلمان ایران آمریکا اروپا برجام اینستکس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر