کد خبر: 792604 A

شریعتمداری:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یک میلیون و ۷۵۰ هزار تُن سنگ آهن موجود در سنگ آهن مرکزی و بافق به شرکت ذوب آهن اختصاص پیدا کرد تا این شرکت در تامین مواد اولیه با مشکل مواجه نشود.

به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری در حاشیه نشست کمیسیون صنایع و معادن در جمع خبرنگاران، گفت: امروز برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان محترم در کمیسیون صنایع و معادن حاضر شدم و توضیحاتی درباره مسائل مربوط به شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و مشکل تامین مواد اولیه شرکت ذوب آهن، ارائه شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: مقرر شد؛ جلسه‌ای برای بررسی مشکلات شرکت‌های ذوب آهن و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تشکیل و مسائل مربوطه کارشناسی شود.

این عضو کابینه دوازدهم بیان کرد: شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران باید استفاده از ظرفیت داخلی را جایگزین مراجعه به بازارهای خارجی کرده و نیازمندی های خود برای ساخت و تولید قطعات را از داخل تامین کند.

وی درباره وضعیت تامین مواد اولیه موردنیاز ذوب آهن، اظهار کرد: با تصویب هیات وزیران علاوه بر ظرفیت‌های گذشته، یک میلیون و ۷۵۰ هزار تُن سنگ آهن موجود در سنگ آهن مرکزی و بافق به شرکت ذوب آهن اختصاص پیدا کرد تا این شرکت در تامین مواد اولیه با مشکل مواجه نشود.

تامین ذغال موردنیاز شرکت ذوب آهن با ذغال سنگ پروده طبس

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تامین ذغال سنگ، ادامه داد: ذغال سنگ پروده طبس نیز با اقدامی داخلی در مبادله سهام بین شرکت ذوب آهن و صندوق بازنشستگی فولاد، برای تامین ذغال موردنیاز شرکت ذوب آهن اختصاص داده شد.

شریعتمداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر