کد خبر: 792278 A

الشرق الاوسط در گزارشی به نقل از یکی از منابع دیپلماتیک غربی به تحلیل ادعای تلاش اسرائیل برای مقابله با قدرت نظامی ایران پرداخت.

به گزارش ایلنا به نقل از الشرق الاوسط، منابع دیپلماتیک غربی در اظهاراتی بی‌اساس مدعی شدند که اسرائیل در اوایل ماه جاری برخی از مواضع ایران در سوریه را مورد حمله قرار داده است.

هم چنین این منابع در ادامه مدعی شدند که اسرائیل به تپه‌های استراتژیک در جنوب سوریه که تحت نفوذ ایران است حمله کرده تا با نفوذ ایران در این منطقه مقابله کند.

در ادامه این ادعا آمده است که اسرائیل در ماه گذشته از هواپیماهای جنگنده F-۳۵i خود برای انجام حملات علیه اهداف ایرانی در عراق استفاده کرده و به دو پایگاه عراقی که توسط نیروهای مورد حمایت ایران استفاده شده است، حمله کرده است.

از سوی دیگر روز یکشنبه بنیامین نتانیاهو خبر از آزمایش‌های موشکی جدید اسرائیل داد و مدعی شد که این موشک‌ها توان مقابله با موشک‌های ایران را دارند.  

نتانیاهو در مورد موشک‌های ادعایی گفت: امروز اسرائیل توانایی عمل و مقابله در برابر موشک‌های بالستیک را دارد که از ایران و هرجای دیگر به ما پرتاب می‌شود همه دشمنان ما باید بدانند که ما از نظر دفاعی و تهاجمی بهترین‌ها را در اختیار داریم.

 

 

ایران سوریه نتانیاهو اسراییل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر