کد خبر: 791923 A

لاهوتی در تذکر شفاهی؛

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: شورای هماهنگی اقتصادی فراتر از اختیارات خود عمل کرده و برخی از مباحثی که در مجلس رد شده در شورا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، مهرداد لاهوتی در جلسه علنی امروز (دوشنبه  ۷ مرداد) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود با تأکید بر اینکه وجود شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه‌گانه در شرایط فعلی ضرورت دارد، گفت: ظاهراً این شورا فراتر از اختیارات خود عمل کرده و برخی از مباحثی که در مجلس رد شده در شورا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه تشکیل وزارت بازرگانی ۳ بار در مجلس رد شده است، تصریح کرد: چه معنایی دارد که طرح تشکیل وزارت بازرگانی با وجود رد چند باره مجدداً مطرح شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس تصریح کرد: اگر قرار است تمام تصمیمات در شورای عالی اقتصادی قوای سه گانه اخذ شود، درب مجلس را ببندیم و اختیارات را به مجلس کوچکتر دهیم تا در آنجا تصمیم‌گیری کنند.

لاهوتی در تذکری خطاب به وزیر جهاد کشاورزی، گفت: شما در صحن غیرعلنی امروز مجلس عنوان کردیدکه کشور ژاپن علیرغم داشتن زمین کم اما به دنبال این است که برنج خود را تأمین کند و  در ادامه سیاست‌های خود تأکید کردید که در فصل زراعی برنج وارد می‌کنید که این موضوع با یکدیگر تناقض داشته و برای دولت تأسف بار است.

مهرداد لاهوتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر