کد خبر: 791864 A

با تصویب شورای‌عالی اداری؛

شورای‌عالی اداری به پیشنهاد سازمان اداری استخدامی کشور و با هدف فراهم نمودن زمینه لازم برای استقرار دانش‌گرایی و شایسته‌سالاری در نصب و ارتقا مدیران، میزان سن لازم برای تصدی سطوح مدیریتی را کاهش داد.

به گزارش ایلنا، شورای‌عالی اداری در یکصد و هشتاد و سومین جلسه خود مورخ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ که به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد، با استناد بند (۱۱) ماده (۱۱۵) قانون مدیریت خدمات کشوری، ضمن اصلاح مصوبه «برنامه آموزش و تربیت مدیران آینده دستگاه های اجرایی»، در نصب و ارتقا مدیران، با کاهش میزان سن لازم برای تصدی سطوح مدیریتی موافقت کرد.

مطابق این تصمصم که به منظور ایجاد زمینه مناسب برای استقرار دانش‌گرایی و شایسته‌سالاری مبتنی بر اخلاق اسلامی، گرفته شد، تصویب‌نامه مورخ ۵ آذر ۱۳۹۳ اصلاح و بر همین اساس، داشتن حداکثر ۴۵ سال برای تصدی سطوح «مدیریت عملیاتی و مدیریت پایه»، حداکثر ۴۷ سال سن برای سطوح «مدیریت میانی» و حداکثر ۵۰ سال سن برای سطوح «مدیریت ارشد» به تصویب رسید.

به گزارش ایلنا، مصوبه شورای‌عالی اداری در تاریخ ۳۱ تیر ۱۳۹۸ از سوی رئیس جمهور به تمامی وزارت‌خانه ها، مؤسسات، شرکت ها،‌ نهادهای عمومی غیردولتی و استانداری ها جهت اجرا ابلاغ شد.

 

سازمان اداری و استخدامی کشور کاهش سن مدیران شورای‌عالی اداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر