کد خبر: 791814 A

نشال اینترست:

نشنال اینترست در گزارشی جنگ با ایران را فاقد نتیجه مورد نظر ترامپ دانست.

به گزارش ایلنا به نقل از نشنال اینترست، عملکرد سیاست خارجه آمریکا نشان داده است که ایران باید برنامه هسته‌ای خود را دنبال کند. ایران بارها با گروه‌های خرابکار در خاورمیانه مقابله کرده، اما خودش با تهدیدهای نظامی مواجه شده است.

دونالد ترامپ از مذاکره با ایران صحبت می‌کند اما خروج یک جانبه آمریکا از برجام، به رغم پایبندی ایران به آن، به ایجاد بدبینی در تهران در خصوص مذاکره با مقام‌های واشنگتن منجر شده است.

دیدار ترامپ با رهبر کره شمالی بیانگر تناقض رفتاری رییس‌جمهور آمریکا در برخورد با ایران و کره شمالی است. ایران با وجود متوقف کردن برنامه هسته‌ای خود در آستانه جنگ قرار دارد اما کره شمالی با وجود برخورداری از تسلیحات هسته‌ای و بمب‌های هسته‌ای با تهدید به اقدام نظامی روبه‌رو نیست.

از سویی هم هرگونه حمله نظامی آمریکا به ایران، برای رهبران و ملت این کشور آشکار خواهد کرد که تنها راه تضمین دائم امنیت ایران، تلاش برای تولید سلاح اتمی است. طرفداران حملات نظامی، اشتباه می‌کنند اگر تصور کنند ایران در صورتی که هدف حمله قرار گیرد، عقب‌نشینی خواهد کرد و شکست خواهد خورد. چراکه ایران در جنگ گذشته توانایی خود را ثابت کرده، ایران در هشت سال جنگ با عراق یک میلیون تلفات  داشت، اما بغداد را شکست داد.

جنگ با آمریکا، می‌تواند  به نفع حکومت ایران باشد، زیرا حمایت عموم مردم در مقابله با یک تهدید نظامی خارجی را بیشتر خواهد کرد. بنابراین اقدام نظامی علیه ایران به نتیجه مطلوب و مورد نظر ترامپ منجر نخواهد شد.

آمریکا باید تحریم‌ها را کاهش دهد و در ازای کاهش تحریم‌ها، ایران به پایبندی به توافق هسته‌ای ادامه خواهد داد و آمریکا از این طریق می‌تواند به سمت هدف خود در جلوگیری از هسته‌ای شدن تهران پیش برود ایران هم اعلام کرده است اگر بتواند نفت خود را بفروشد، متعهد به اجرای محدودیت‌های هسته‌ای قید شده در برجام خواهد بود.

ایران جنگ سلاح هسته ای آمریکا برجام ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر