کد خبر: 789936 A

همتی مطرح کرد؛

رئیس کل بانک مرکزی در خصوص مصوبه روز گذشته مجلس در رابطه با بدهکاران بانکی گفت: امیدواریم کمک خوبی برای کسانی که بدهی‌های معوق دارند و یا در نحوه محاسبه سود آنها ایرادی وجود دارد، باشد. البته این مصوبه فقط برای بدهی‌های کمتر از دو میلیارد تومان است که تعیین تکلیف شدند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، عبدالناصر همتی در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت تصمیم‌گیری در خصوص بیت کوین گفت: مسئله بیت کوین در کمیسیون اقتصادی بحث شده و تصمیماتی در این موضوع گرفته شد ولی همانطور که قبلا هم بنده گفتم و وزیر اقتصاد نیز گفته‌اند؛ باید در دولت بررسی شود زیرا پیچیدگی‌‌های زیادی دارد. 

وی ادامه داد: در این زمینه بحث و گفت‌وگو صورت گرفت و قرار شد بررسی کنیم که آیا آثار آن در اقتصاد کشور و روابط تجاری چیست و چقدر می‌توان بر آن تکیه کرد. تا در دولت جمع‌بندی نشود نمی‌شود درباره آن به‌صورت نهایی سخن گفت و اطلاع‌رسانی در این زمینه بعد از تصمیم‌گیری انجام خواهد شد.

رئیس بانک مرکزی در مورد مصوبه مجلس در خصوص بدهکاران بانکی گفت: موضوعی که دیروز در مجلس تصویب شد، با هماهنگی بانک مرکزی در کمیسیون اقتصادی مجلس صورت گرفت و مجلس هم نظرات بانک مرکزی را در آن تأمین کرد.

وی افزود: امیدواریم کمک خوبی برای کسانی که بدهی‌های معوق دارند و یا در نحوه محاسبه سود آنها ایرادی وجود دارد، باشد. البته این مصوبه فقط برای بدهی‌های کمتر از دو میلیارد تومان است که تعیین تکلیف شدند.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه مسئله بدهکاران عمده با مصوبه اخیر فرق دارد، اظهار داشت: ۷-۸ نفر از دانه درشت‌ها هستند که پرونده آنها در کمیته فرادستگاهی بانک مرکزی در حال بررسی است و آنها رقم‌های چند هزار میلیاردی دارند. در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی هم معاون اول رئیس جمهور دستور دادند که گزارشی تهیه شود و در جلسه بعد مطرح خواهد شد.

وی در خصوص افزایش قیمت اجناس علیرغم کاهش قیمت ارز، گفت: ارز در یک شرایط باثباتی قرار دارد و امیدوارم این روند ادامه یابد اما چسبندگی در قیمت کالاها وجود دارد و باید صبر کنیم تا قیمت کالاها به تدریج کاهش یابد. متأسفانه حتی کسانی که ارز نیمایی گرفته بودند قیمت محصولات خود را با قیمت آزاد عرضه کردند. به هرحال من معتقدم که قیمت‌ها باید پایین بیاید.

بانک مرکزی عبدالناصر همتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر