کد خبر: 789904 A

اسلامی در جمع خبرنگاران:

وزیر راه و شهرسازی گفت: تنها راه مقابله با رشد حباب‌گونه قیمت مسکن تحمل مردم و خرید نکردن است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمد اسلامی در پایان جلسه امروز هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به رشد حباب‌گونه قیمت مسکن تنها راه مقابله با این موضوع تحمل مردم و خرید نکردن موقت است. به مردم توصیه می کنم که در خرید مسکن عجله نکنند.

وی ادامه داد: در این ماه شاهد توقف رشد بادکنکی مسکن بودیم که همین موضوع به آرام شدن فضا کمک کرده است. البته می دانیم قشری که واقعا نیازمند مسکن هستند به نقش و مساعدت دولت نیازمند هستند. 

وی افزود: بیشترین حجم مشکل مسکن در تهران است به همین جهت مقرر شد غیر از تکمیل مسکن مهر که حدود ۵۵ هزار واحد در حال تکمیل است ۶۰ هزار واحد جدید نیز کلنگ زده شود.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص شهر هشتگرد نیز گفت:  با ساخت متروی هشتگرد این شهر تبدیل به محیطی می شود که مردم سریع تر می توانند از آن استفاده کنند، علاوه بر این قطار حومه ای برای پرند فراهم می شود، تفاهمنامه‌ای هفته گذشته امضا شد که متروی پرند از طریق فرودگاه امام خمینی به متروی تهران وصل شود اینها برنامه‌های اجرایی و زیرساختی است که کمک می‌کند گشایشی برای کسانی که با قیمت کمتری می‌توانند خانه خریداری کنم و ایجاد شود.

وی ادامه داد: قیمت مسکن تابع عرضه و تقاضا نیست علت افزایش قیمت مسکن سوداگری بود متراژ خانه هایی که در سالهای گذشته ساخته شد ۱۴۰ تا ۱۵۰ متر بوده است در حالی که جامعه هدف و ما به دنبال متراژ حدود ۱۰۰ متر است.

اسلامی همچنین در جمع خبرنگاران گفت: رئیس جمهور، عید غدیر ۱۵۰ هزار واحد جدید در کل کشور از طریق ویدیو کنفرانس کلنگ‌زنی می کند تا نهضت خانه سازی در کل کشور آغاز شود.

وزیر راه و شهرسازی محمد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر