کد خبر: 789887 A

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: الان که قیمت‌ها را رصد می‌کنیم می‌بینیم قیمت اکثر کالاها در یک ماه گذشته رو به کاهش بوده است که یک دلیل آن ناشی از تثبیت نرخ ارز بوده و اگر این روند ادامه داشته باشد، باز هم قیمت‌ها با کاهش روبرو خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، رضا رحمانی در پایان جلسه هئیت دولت با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اظهارات اخیر رئیس سازمان خصوصی‌سازی مبنی بر اینکه کار واگذاری سهام ایران و خودرو و سایپا به بخش خصوصی انجام شده اما به دلیل اینکه سهان این دو را دولت به عنوان وثیقه‌ گذاشته فعلا این کار متوقف شده است، گفت: من نگفتم این کار امسال انجام می‌شود برنامه‌ای که من دادم این بود که این کار طی سال ۹۸ و ۹۹ در برنامه‌ای این دو شرکت واگذار می‌شوند.

وی افزود: این اتفاقات هم در نهایت نمی‌تواند مانع واگذاری این شرکت خودروسازی شود. ما کار را شروع کردیم. در خودروسازی سه باکس واگذاری داریم که یکی مربوط به اموال و املاک غیرتولیدی است و اگر در گذشته به هر دلیل املاکی را خریده‌اند، گفتیم باید واگذار شود و حتی عدد پیش‌بینی شده که چقدر از نقدینگی را باید از این محل تامین کنند.

رحمانی گفت: باکس دوم واگذاری مربوط به شرکت‌های تابعه و وابسته به این‌ها است. بعد هم خود شرکت‌های اصلی است و برنامه‌ریزی شده و این کار ان‌شاالله در سال ۹۸ و ۹۹ انجام خواهد شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این سوال که چرا با وجود کاهش نرخ ارز شاهد کاهش قیمت برخی کالاها نیستیم، گفت: اقتصادیون روی این مساله تحلیل دارند و نظریه چسبندگی را مطرح می‌کنند اما مردم و بازار خود را با شرایط جدید وفق می‌دهند که قدری زمان می‌برد اگر شرایط بازار ارز تثبیت شود در خریدهای بعدی مردم تاثیر خود را می‌گذارد.

وی افزود: الان که قیمت‌ها را رصد می‌کنیم می‌بینیم قیمت اکثر کالاها در یک ماه گذشته رو به کاهش بوده است که یک دلیل آن ناشی از تثبیت نرخ ارز بوده و اگر این روند ادامه داشته باشد، باز هم قیمت‌ها با کاهش روبرو خواهد شد. روند هم همین را نشان می‌دهد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر