کد خبر: 789762 A

سفیر ایران در سازمان ملل:

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل گفت: طرح به اصطلاح «معامله قرن» با نیات شوم طراحی و بر مفروضات نادرست و رهیافت های غیرواقعی بنا شده است و به طور قطع شکست خواهد خورد.

به گزارش ایلنا، اسحاق آل حبیب در سخنرانی خود در نشست شورای امنیت سازمان ملل افزود: این پیشنهاد شوم که آمریکا آن را ارائه کرده به سیاست‌های جانبدارانه و حمایت‌های بی‌قید و شرط از اسرائیل و عملکرد ناعادلانه نسبت به فلسطینی‌ها معروف است.

وی گفت: آخرین نمونه اقدامات جانبدارانه کاخ سفید، انتقال سفارت آمریکا به قدس و شناسایی حاکمیت رژیم صهیونیستی بر منطقه جولان اشغالی در سوریه بود که هر دو نقض فاحش قواعد آمره حقوق بین الملل بشمار می روند.

اسحاق آل حبیب تاکید کرد: طرح به اصطلاح «معامله قرن»، بر اساس یک رهیافت غیرواقعی بنا شده است چرا که قصد خرید همه آمال و آرمان ها، عزت و شرافت، اموال و قلمرو، و حقوق ذاتی کل یک ملت را دارد.اما باید بدانند همه گروه‌های فلسطینی، بدون استثناء، قویاً این معامله را رد کرده اند.

وی افزود: ماهیت واقعی و هدف اصلی طرح به اصطلاح «معامله قرن»، تثبیت اشغال به بهانه بهبود وضعیت اقتصادی است. و جهان باید در مقابل این حرکت غیرعادلانه بایستد.

اسحاق آل حبیب در ادامه گفت: شورای امنیت سازمان ملل باید به دور باطل زورگویی آمریکا خاتمه دهد که به صورت غیر قانونی و گستاخانه این نهاد را در قبال اسرائیل خنثی و غیرموثر کرده است.

وی گفت: این سیاست مزورانه باید پایان یابد تا شورا بتواند نقش مبتنی بر منشور خود را در حمایت از فلسطینی‌ها ایفا کند.

نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل افزود: هفت دهه گذشته، شورای امنیت به علت حمایت بی قید و شرط آمریکا از اسرائیل، نتوانسته قدرت اشغالگر را به خاتمه اشغال وادار کند.

اسحاق آل حبیب گفت: این حمایت مداوم در زمانی که صهیونیست ها شدیدترین و وحشیانه ترین جنایات را مرتکب می شود، رژیم صهیونیستی را برای ادامه ارتکاب نظام مند همه جرایم بین المللی، در بی کیفری کامل، تشجیع کرده است.

وی تصریح کرد: به اتکای چنین حمایت هایی است که اسرائیل به سیاست های توسعه طلبانه و اقدامات نامشروعش در سرکوب فلسطینی ها و نقض کامل حقوق بینادین آنها، ادامه داده است.

آل حبیب گفت: یکی از نمونه‌های چنین سبوعیتی، محاصره غزه طی یک دهه گذشته از سوی رژیم صهیونیستی است که آن را به بزرگترین زندان باز دنیا تبدیل کرده است و این محاصره غیرانسانی باید خاتمه یابد.

وی گفت: قدس شریف، علاوه بر فلسطین، برای همه مسلمانان نیز عزیز است و هیچ مسلمانی در دنیا هرگز چین طرح خفت‌باری را نخواهد پذیرفت. قدس شریف پایتخت فلسطین بوده است و خواهد بود.

‌سفیر کشورمان در سازمان ملل گفت: تاریخ به ما می‌گوید که هیچ ملتی بر سر آرمانهای مقدس خود معامله نکرده و ملت فلسطین نیز از این قاعده مستثناء نیست.

‌وی در ادامه گفت: فسطینی ها هفت دهه برای آزادی و استقلال مبارزه کرده اند و وقتی اشغال پایان یافت خود می دانند که چگونه اقتصادشان را سامان دهند.

‌آل حبیب افزود: آرمان فلسطین براساس مبارزه یک ملت برای آزادی، استقلال، کنترل کامل بر سرزمین آباء و اجدادی، حفظ هویت فرهنگی و مذهبی، و حفظ شرافت و عزت بنا شده و تقلیل چنین آرمان مقدسی به بهبود وضع اقتصادی، اشتباه‌ترین رهیافت برای حل معضل فلسطین است.

‌وی گفت: حل بحران فلسطین بدون توجه به ریشه های بنیادین آن میسر نیست و به همین علت چون اشغال غیرقانونی فلسطین ریشه اصلی این بحران بوده، تنها راه حل آن نیز خاتمه اشغال است.

سفیر کشورمان در سازمان ملل گفت: نماینده رژیم صهیونیستی، با نادیده گرفتن کامل دستورکار این نشست که متمرکز بر مسئله فلسطین است و توسط همه نیز محترم شمرده شد، بار دیگر تلاش کرد تا توجهات را از جنایات این رژیم دور کند. در حالیکه وی باید توضیح می داد که چرا آنها به اشغال فلسطین ادامه می دهند؟ به این اندازه به تخریب و کشتار می پردازند؟

‌اسحاق آل حبیب افزود: صهیونیست‌ها باید توضیح بدهند که چرا به سایر کشورها حمله و محاصره غیرانسانی را بر غزه تحمیل می کنند؟ و اینکه چرا سیاست‌های نژادپرستانه در پیش گرفته اند؟

‌وی تاکید کرد: رژیم صهیونیستی باید به افکار عمومی جهان پاسخ بدهد که چرا؛ انواع سلاحهای کشتار جمعی، از جمله سلاح های هسته ای را تولید می کند و از پیوستن به معاهدات بین المللی منع کننده اینگونه سلاح ها سر باز می زند؟

‌اسحاق آل حبیب با بیان اینکه رژیم صهیونیستی باید توضیح بدهد که چرا با ایجاد منطقه عاری از سلاح های هسته ای در غرب آسیا مخالفت می کند؟ گفت: این رژیم کودک کش باید به دروغ پراکنی، سرپیچی از قوانین و جنایت پایان دهد و در مقابل جنایات خود پاسخگو باشد.

سفیر ایران در سازمان ملل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر