کد خبر: 789446 A

احمد امیرآبادی فراهانی امروز در صحن علنی مجلس بیانیه تقدیر و تشکر نمایندگان از مراکز و دستگاه‌هایی که در ترویج فرهنگ حجاب و عفاف فعالیت داشتند که به امضای ۲۰۱ نفر رسیده است را قرائت کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا،  متن این بیانیه به شرح زیر است:

روز ۲۱ تیر ماه یادآور واقعه غم‌بار و در عین حال غرورآفرین شهادت بیش از ۲۰۰۰ نفر از مردم شریف این سرزمین در دفاع از حجاب در سال ۱۳۱۴ شمسی توسط رژیم سفاک پهلوی نشانگر عمق اعتقاد و باور این ملت در پاسداشت ارزش‌های الهی است و امروز که در سایه‌سار انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آحاد مردم به ویژه دختران جوان این مرز و بوم همچنان با همان عزم راسخ علیرغم هجمه‌های سنگین علیه حجاب و عفاف در این سنگر مقدس افتخارآفرینی می‌کنند، جای بسیار قدردانی و شکرگزاری به درگاه خداوند متعال دارد.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی صمیمانه از مردم عزیز ایران اسلامی و خصوصا جوانان عزیز؛ چه در هفته حجاب و عفاف با حضور میلیونی خود و همین‌طور موسسات مردم‌نهاد به ویژه بسیج، صداوسیما، وزارت کشور، استانداری‌ها، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی چه در برگزاری هرچه باشکوه‌تر این هفته تلاش شبانه‌روزی داشتند، قدردانی به عمل می‌آید.

در پایان اذعان می‌داریم این حرکت مردمی نشانگر علاقه آنان به حفظ حرمت و دفاع از ارزش‌ها و حفظ حریم، عفاف و حجاب بوده و فضای امنی را برای حضور زنان و دختران جوان جهت پیشرفت علمی و فرهنگی کشور به ارمغان آورده است.

لذا از مسئولان به ویژه از ۲۶ دستگاه که وظیفه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب را برعهده دارند، می‌خواهیم که به وظایف خود در چارچوب قانون عمل نموده و نتایج آن را به مجلس شورای اسلامی گزارش کنند.

احمد امیرآبادی فراهانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر