کد خبر: 788990 A

جهانگیری در دیدار نمایندگان استان یزد:

جلسه دیدار مجمع نمایندگان استان یزد با معاون اول رییس جمهور ظهر امروز (دوشنبه) برگزار شد.

به گزارش ایلنا،‌ اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به ظرفیت های استان یزد در بخش علم و فناوری و برخورداری این استان از نیروی انسانی تحصیلکرده و دانشگاهی، گفت: جهت‌گیری توسعه استان یزد با توجه به محدودیت منابع آب باید به سمت صنایع دانش بنیان و فعالیت های مبتنی بر علم و فناوری هدایت شود.

معاون اول رییس جمهور افزود: استان هایی نظیر استان یزد که دانشگاه های مهم کشور را در خود جای داده اند، باید از توسعه صنایعی که به منابع آب نیاز دارد فاصله گرفته و مسیر توسعه را از طریق توسعه فناوری های نوین دنبال کنند؛ چرا که اینگونه فعالیت ها با سرمایه اندک، اشتغال و درآمدزایی فراوانی به همراه دارد.

جهانگیری از گردشگری به عنوان یکی دیگر از ظرفیت های توسعه استان یزد نام برد و تصریح کرد: گردشگری یکی از بخش های مهم در ایجاد اشتغال و درآمدزایی در همه کشورها محسوب می شود و ثبت شهر تاریخی یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو توجهات بین المللی را به این شهر جلب کرده و استفاده مطلوب از این ظرفیت به همراه تبلیغات مناسب، می تواند گردشگری استان را به میزان قابل توجهی توسعه دهد.

معاون اول رییس‌جمهور با اشاره به گزارشات و دغدغه های مطرح شده از سوی استاندار یزد و نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی، اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک فرصتی برای سفر به این استان فراهم شود تا از نزدیک در جریان مشکلات قرار گرفته و تصمیمات لازم برای رفع دغدغه‌های مردم استان یزد اتخاذ شود.

جهانگیری مردم استان یزد را مردمی مومن و متدین توصیف کرد و افزود: مردم این استان همواره پای انقلاب و نظام ایستاده‌اند و هرگاه مشکل و خطری کشور را تهدید کرده، در صحنه حضور یافته و از انقلاب و نظام دفاع کرده‌اند.

وی افزود: استان یزد از هر نظر برای کشور اهمیت فراوانی دارد و باید برای حل مشکلاتی نظیر کمبود منابع آب در این استان چاره ای بیاندیشیم تا دغدغه مردم صبور و متدین این استان برطرف شود.

در این جلسه که معاون رییس جمهور در امور مجلس نیز حضور داشت، استاندار یزد گزارشی از وضعیت استان ارائه کرد و به تشریح مسائل و مشکلات استان پرداخت.

نمایندگان مردم استان یزد در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه تنگناهای اصلی استان را مطرح و هر کدام گزارشی از مشکلات حوزه های انتخابیه خود ارائه کردند.

جهانگیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر