کد خبر: 788832 A

کریمی قدوسی:

نماینده مشهد با اشاره به حواشی دیرو گفت: آقای رحیمی به شما گفته‌اند که اگر برای مجلس یازدهم رد صلاحیت شدید، شما را سفیر ایران در کابل خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی جواد کریمی قدوسی در واکنش به اظهارات روز گذشته جلیل رحیمی جهان‌آبادی نماینده تربت جام گفت: من آقای رحیمی جهان‌آبادی را نمی‌شناسم. در اولین روز تشکیل مجلس که به مرقد حضرت امام رفتیم آخر صف نشسته بودند، کسی آمد کنار من نشست و گفت من رحیمی هستم، گفتم کدام رحیمی؟ پاسخ داد: نماینده تربت جام. گفتم بفرمایید.

نماینده مردم مشهد ادامه داد: رحیمی جهان‌آبادی به من گفت همه از شما می‌ترسند و می‌گویند اگر کریمی به کسی گیر بدهد تا موتورش را پیاده نکند او را رها نمی‌کند. گفتم اشتباه است اگر بگویند مردم به کسی گیر بدهند و موتورش را پیاده می‌کنند، درست است. اگر ایشان مرا دست‌پروده این مکتب می‌دانند حرف الکی نیست.

وی ادامه داد: دیروز اصل صحبت‌های آقای رحیمی که بیان کردند این بود که شما چه کاره مملکت هستید که به رئیس‌جمهور، وزیر و حالا نماینده مجلس گیر می‌دهید؟ به تربت جام آمدید و به مردم گفتید نماینده شما انقلابی نیست. نامه جمع کنید او را رد صلاحیت شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: اولا بنده و شما از رئیس‌جمهور سوال می‌کنیم و به کسی ربطی ندارد، این از وظیفه قانونی ما است. در حال حاضر کشور دچار بحران شده است.

وی ادامه داد: اینکه من برای چه به مشهد آمده‌ام این بود که دعوت برای شرکت در ستاد یادواره شهید عزیزی از مجلس شورای اسلامی شهید اکبر دهقان شدم و من در آنجا نطق کردم که آنها را در فضای مجازی پخش کردند. نطق‌ها و صحبت‌های من درباره انقلاب بود.

کریمی ادامه داد: آقای رحیمی به شما گفته‌اند که اگر برای مجلس یازدهم رد صلاحیت شدید، شما را سفیر ایران در کابل خواهیم کرد اما باید بگویم که شما نه گندم کابل را خواهید خورد و نه عدسی مجلس یازدهم را.

وی ادامه داد: من در آن یادواره از هیچ مسئول و نماینده‌ای، اسمی نبردم حتی اشاره‌ای به نماینده آنجا هم نکردم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بر اساس ملاک‌ها و معیارهایی که ولی‌امر مسلمین از نمایندگان می‌خواهند که به وظایفشان عمل کنند، بنده اعلام کردم نماینده‌ای از تریبون مجلس فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی را با به فروپاشی جمهوری اسلامی تطبیق داده و گفته مردم خیابان‌های مسکو گرسنه بودند و شوروی تکه‌تکه شد، این در حالی است که امام راحل، فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی را ناشی از مقابله آن اتحادیه با دین می‌دانستند.

وی افزود: در شیراز نیز بنده در جمع مردم اعلام کردم نماینده‌ای است که در نطق خود از جریان باستانی و باستان‌گرایی دفاع می‌کند درحالی‌که در حکومت اسلامی ما حق نداریم جز اینکه برای اسلام خرج کنیم، کار دیگری انجام دهیم. بنده درباره آقای رحیمی هیچ کلمه‌ای به زبان نیاوردم، او اصلاً در کلاس کار بنده نیست؛ همه بنده را می‌شناسید و می‌دانید اولویت من چیست.

کریمی قدوسی با بیان این‌که موضع‌گیری علیه فتنه و سران فتنه، نفوذ و سران نفوذ، فساد و سران فساد، خیانت و سران خیانت، همیشه موضوع اصلی صحبت‌های من است، گفت:کسانی که مخفیانه با سفیر انگلیس جلسه گذاشتند و مورد خطاب و عتاب آیت‌الله یزدی قرار گرفتند، مورد خطاب من هستند و من با آنها کار دارم و با امثال شما کاری ندارم.

وی ادامه داد: آیت‌الله یزدی رئیس جامعه مدرسین اخیراً فرموده‌اند، به یک نماینده‌ای گفتم آن روز کجا بودی؟ رنگش پرید، بنده به شخصی کار ندارم بلکه به وظیفه خود عمل می‌کنم.

کریمی قدوسی یاد آور شد:آقای کدخدایی اعلام کرد که با سه دلیل نمایندگان فعلی را بررسی می‌کنیم، اگر صلاحیتشان تائید نشد، رد می‌کنیم که آن سه دلیل فساد اخلاقی، فساد مالی و مواضع‌شان علیه حاکمیت جمهوری اسلامی است. آیت‌الله جنتی نیز فرمودند ما به مُرّ قانون عمل می‌کنیم بنابراین هرکس در این مجلس و در سطح نظام به تکلیف خود عمل نمی‌کند، انتظاری نداشته باشد.

وی تاکید کرد: بنده نه به جایی وصل هستم و نه با شورای نگهبان ارتباط دارم و نه کسی به من خبری می‌دهد. بنده بر اساس ارزیابی‌ها و داشته‌های خودم تصمیم می‌گیرم.

نماینده مردم مشهد در مجلس افزود: آقای رحیمی! آنچه که شما درباره من فرمودید، حدیث نفس خود شماست و شما چنین ویژگی‌هایی دارید. بنده هیچ ادعایی در مورد سوابق حضور در دفاع‌مقدس ندارم. از کسی هم مُزدی طلب نکرده‌ام اما از آقای کرم‌پور نماینده فیروزآباد بپرسید که کریمی را چگونه دیدی و چگونه شناختی، تا به شما بگوید.

مجلس شورای اسلامی کریمی قدوسی رحیمی جهان آبادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر