کد خبر: 788762 A

سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده قتل «میترا استاد» دقایقی پیش آغاز شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده قتل «میترا استاد» دقایقی پیش در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدرضا محمدی‌کشکولی آغاز شد. 

پسر و برادر میترا استاد در جلسه امروز حضور دارند.

در اولین جلسه رسیدگی به این پرونده در روز شنبه ۲۲ تیرماه قاضی محمد شهریاری سرپرست دادسرای جنایی تهران و نماینده  دادستان، کیفرخواست پرونده محمدعلی نجفی متهم پرونده را  قرائت کرد و  گفت که اعتقاد نجفی به مهدورالدم بودن میترا استاد بوده است. سپس مطلعین پرونده  از جمله زهرا نجفی (دختر نجفی) و علیرضا ببری(داماد نجفی) و فرهاد آقازاده (راننده نجفی) و معصومه رشیدیان خبرنگار انصاف نیوز به بیان توضیحاتی پرداختند.

در دومین جلسه بعد از اظهارات قاضی، حاجی لویی وکیل اولیای دم مطالبی را بیان کرد و سپس مهیار صفری فرزند مقتول درباره اختلاف‌های مادر با نجفی اظهاراتی را داشت در پایان  هم نجفی به عنوان متهم در جایگاه دفاع از خود گفت که اتهام قتل عمد را به هیچ عنوان قبول ندارد و بازپرس پرونده می‌خواسته عنوان مهدورالدم را در دهانش بگذارد.

خبر قتل همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران در تاریخ ۷ خردادماه امسال به تیتر  اول رسانه‌های کشور تبدیل شد. شهردار پیشین تهران همان روز خود را به مراجع انتظامی معرفی و به قتل همسر خود اعتراف کرد.

چند روز بعد نجفی درباره انگیزه خود از این قتل گفت: این اواخر گفتم من حاضرم هر چه دارم بدهم تا مهریه‌اش را پرداخت کنم اما او می‌گفت می‌خواهم کاری کنم که از زندگی بیزار شوی.

کمتر از یک هفته از بروز این قتل  علی القاصی‌مهر، دادستان جدید تهران از تکمیل تحقیقات در این پرونده خبر داد و عنوان اتهامی را به شرح زیر عنوان کرد:

- قتل عمد میترا استاد

- حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز

- ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح

محمدعلی نجفی قاضی محمدی کشکولی میترا استاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر