کد خبر: 788448 A

محمودی شاه نشین در بیان تذکری:

نماینده مردم شهریار گفت: من با توجه به حقیقت موضوع افزایش افسارگسیخته قیمت مسکن به خصوص رهن و اجاره آن تذکر جدی به دولت دارم که باید تدبیر مناسبی را در این خصوص اتخاذ کنند.

به گزارش ایلنا، محمد محمودی شاه نشین در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به وزارت نیرو درباره شرکت‌های آبفای روستایی و شهری، گفت: ضمن اینکه از همه تلاش‌های شرکت‌های آبفای روستایی و شهری استان تهران تشکر می‌کنم اما متذکر می‌شوم که بدون داشتن یک برنامه جامع و استفاده از منابع آب‌های سطحی بلندی‌های شمال استان تهران و البرز، مشکل آب شرب سالم و با کیفیت و پایدار در این مناطق امکان‌پذیر نیست.

نماینده مردم شهریار، قدس، ملارد در مجلس شورای اسلامی افزود: هم اکنون مناطق امیریه، دیره، مصطفی خمینی، شاهدشهر، بخش‌هایی از شهر اندیشه، روستاهای غرب شهرستان شهریار و روستاهای اخترآباد و صفادشت، بخش‌هایی از ملارد علیرغم تلاش‌های شبانه‌روزی مسئولان محلی، از کمبود آب و قطعی مکرر آن رنج می برند.

وی ادامه داد: نباید فراموش کنیم که آب شرب سالم و پایدار حق شرعی و قانونی انسانی هر شهروند ایرانی است، به خصوص آنهایی که سال‌های سال از آب رودخانه‌های دائمی و فصلی حقابه داشته‌اند.

محمودی شاه نشین در تذکر دوم خود مطرح کرد: من با توجه به حقیقت موضوع افزایش افسارگسیخته قیمت مسکن به خصوص رهن و اجاره آن تذکر جدی دارم به دولت که باید تدبیر مناسبی را در این خصوص اتخاذ کنند.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بی‌توجهی دولت و عدم اقدام و عکس‌العمل مناسب و نداشتن برنامه میان مدت و بلند مدت برای تأمین مسکن جوانان و مردم، ناامیدی و ناکارآمدی دولت را در این بخش اثبات می‌کند.

وی تأکید کرد: در این راستا از اتحادیه‌ها و مجامع صنفی و بنگاهداران و آژانس‌های مسکن و املاک که می‌توانند در جهت کمک به قشر آسیب پذیر موثر باشند و فرهنگ کمک به مستأجران را فراهم آورند، تقاضا دارم به مسئولیت انسانی خود بیشتر توجه کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: تذکر آخر مربوط به شرکت راه آهن جمهوری اسلامی است. متأسفانه ۳ پروژه‌ای که چند سال است در شهرک دانش وشهر قدس و در تهاتر با معابر اصلی رها شده است، مانده و برای مردم مشکل ایجاد کرده است.

محمودی شاه نشین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر