کد خبر: 786838 A

سرپرست وزارت آموزش و پرورش::

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در واکنش به کمبود کتب مقاطع تحصیلی گفت: ۱۴۰میلیون جلد کتاب در ۸۰۰ عنوان تهیه و آماده توزیع است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در پایان جلسه هیات دولت، در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره وضعیت چاپ کتب درسی سال آینده تحصیلی و چاپ نشدن کتب درسی دوره ابتدایی، گفت: در حدود ۱۴۰ میلیون جلد کتاب را در مقاطع دوره ابتدایی و متوسطه برای اول مهر چاپ کرده‌ایم که شامل بیش از ۸۰۰ عنوان کتاب در رشته‌های مختلف است.

وی ادامه داد: همه این کتاب‌ها آمادگی توزیع دارند که بخشی از آن نیز به صورت اینترنتی در مدارس ثبت نام و همان جا تحویل داده می‌شود و بخشی هم مراکزی در شهرستان‌ها هستند که خانواده‌ها ثبت نام و در همان مراکز کتاب‌ها را تحویل می‌گیرند، بنابراین با صراحت عرض می‌کنم که برای اول مهرماه ۱۴۰ میلیون کتاب با ۸۰۰ عنوان که برای دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی و متوسطه تهیه شده در اختیارشان قرار خواهد گرفت و از این جهت هیچ مشکلی نخواهیم داشت.

حسینی درباره تاثیر گرانی کاغذ بر قیمت‌ها گفت: خوشبختانه با توجه به اینکه برای تامین کاغذ از ارز ۴۲۰۰ تومانی استفاده شده از این جهت گرانی که خیلی قابل توجه باشد، نداریم به این معنی که وقتی ارز دولتی استفاده شود میانگین ارزش قیمت کتاب‌ها از میانگین سایر اجناس هم پایین‌تر است.

ادامه دارد...

 

سید جواد حسینی هیات دولت سرپرست وزارت آموزش و پرورش کتب مقاطع تحصیلی متوسطه و ابتدایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر