کد خبر: 786826 A

غلامی در حاشیه جلسه هیئت دولت:

وزیر علوم گفت: وزارت علوم برای افزایش ظرفیت‌ها استانداردهای خودش را دارد و تحت تاثیر هیچ جریانی قرار نمی‌گیرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره شرایط پایان‌نامه‌ها گفت: اغلب، نسخه کاغذی پایانامه‌ها بعد از دفاع نهایی می‌شوند و بعد آن در آرشیو کتابخانه می‌رود و نه پیش‌نویس پایان نامه، لذا وقتی تاریخ دفاع بعد از بخش نامه است عملا یعنی فایل اصلاح شده به صورت فشرده روی سیستم برود.

وی در رابطه با اینکه از دانشجوها خواسته می‌شود فایل پایان‌نامه را بصورت خاصی رعایت کنند که گاهی هزینه‌اش تا ٢٠٠ هزار تومان هم می‌رسد، گفت: فرمت را کسی تعیین نکرده ولی باید مطابق با آن چیزی باشد که قبلا به ایران داک می‌دادند. 

غلامی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای جذب دانشجوی خارجی دارید، گفت: قاعدتا دانشگاه‌ها به دنبال جذب دانشجوی خارجی هستند، حمایت هم می‌شوند و برنامه ویژه غیر از اینکه تا امروز اعلام شده در ضوابط جذب دانشجوی خارجی هم هست نداریم اما یک شورای عالی برای سیاستگذاری تشکیل شده که کار خود را انجام می‌دهد.

وزیر علوم در واکنش به صحیت‌های برخی از کارشناسان مبنی بر مافیاهایی که از افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی و وکالت جلوگیری می‌کنند و تاثیرپذیری وزارت علوم گفت: کلاس‌های درس ما و ظرفیت هر گروه و رشته یک استانداردی دارد.

وی ادامه داد: آنچه که دانشگاه‌ها برای گسترش و ایجاد یک رشتهیا مرکز جدید مجوز می‌گیرند شرایط استاندارد دارد لذا وزارت علوم تحت تاثیر هیچ گروهی برای کم یا زیاد کردن ظرفیت‌ها قرار نمی‌گیرد

وزیر علوم افزود: در حوزه پزشکی هم آقای دکتر نمکی باید توضیح بدهند، اما در آنجا هم وقتی برای تربیت پزشک، تخت، تجهیزات و امکانات لازم است تعریف و چارچوبی وجود دارد البته ممکن است افراد نظرات خودشان را مطرح کنند اما بهتر است به چارچوب تصمیم‌گیری‌ها توجه کنیم.

غلامی در مورد جابجایی حوزه‌های کنکور به دلیل سیل و زلزله گفت: آزمون سراسری ارشد و کارشناسی که در تیرماه انجام شد که قانونی بوده و نتایج آن هم اعلام می‌شود.

وی در مورد ترک جلسه به دلیل زلزله افزود: مورد خاصی نبوده و همان زمان حل و فصل شده و گزارش آن هم وجود دارد.

وزیر علوم درباره سختی کنکور دفترچه نظام قدیم و یکسان بودن تراز نمره‌دهی آن، اظهار داشت: سازمان سنجش معمولا بر اساس خود دفترچه‌ها محاسبه نمره‌ها را تعیین می‌کند.

جلسه هیات دولت وزیر علوم تحقیقات و فناوری منصور غلامی افزایش طرفیت رشته های پزشکی و وکالت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر