کد خبر: 786443 A

ذوالقدر در نطق میان دستور:

یک نماینده مجلس دهم تاکید کرد: خدا به استان هرمزگان رحم کرده است چرا که قیمت هر کیلو میگو در حال حاضر حدود ۲۰ دلار است، در واقع قیمت دو کیلو میگو برابر یک بشکه نفت است؛ اگر کشاورزی را رونق دهیم نیازی به نفت نداریم.

به گزارش ایلنا، سیدمصطفی ذوالقدر در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود ضمن تبریک میلاد امام رضا(ع)، گفت: مردم آمریکا نیز به صحبت‌های ترامپ توجه نمی‌کنند و تحریم‌های این کشور علیه ایران هیچ نتیجه ای ندارد.

نماینده مردم میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی افزود: از زحمات آیت الله نعیم‌آبادی که بیش از ۲۷ سال در استان هرمزگان زحمت کشید و بزرگترین مسجد را در بندرعباس و ده‌ها مساجد دیگر را در سایر شهرها ساخت، قدردانی می‌کنم. ایشان سمت امامت جمعه در شهرستان بندرعباس و نمایندگی ولی فقیه در استان هرمزگان را واگذار کردند.

وی اظهار کرد: حجت‌الاسلام دکتر عبادی از سوی مقام معظم رهبری به سِمَت امامت جمعه استان هرمزگان منصوب شدند. این اقدام را گرامی می‌داریم و از مقام معظم رهبری برای انتصاب این روحانی متدین و بومی در استان هرمزگان تشکر می‌کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن تشکر از وزیر بهداشت به دلیل حضور در رودان و بازدید از بیمارستان این منطقه خاطرنشان کرد: بیمارستان رودان با هزینه خیرین ساخته شده است اما مشکلات و کمبودهایی دارد به گونه‌ای که بیمار، بالشتی برای استراحت ندارد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ادامه داد: تنها شهرستان رودان با کمبود امکانات بیمارستانی روبه‌رو نیست بلکه میناب، جاسک، سیریک و ... وضعیت بدتری دارند. تقاضا می‌شود دستورات لازم برای رسیدگی به بیمارستان‌های این مناطق صادر شود.

ذوالقدر تصریح کرد: از وزیر بهداشت به دلیل انتصاب دکتر فرشیدی که فردی مومن، متدین و بومی است تشکر می‌کنم.

وی خطاب به وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت گفت: سال گذشته این وزرا از صادرات جلوگیری کردند اما از آنها می‌خواهم اجازه دهند مردم پس از تحمل چندین سال رنج و زحمت از ظرفیت صادرات استفاده کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه رئیس بانک مرکزی نباید مسئله گلخانه را کوچک در نظر گیرد، بیان کرد: در سفری که با آقای غضنفری به مسکو داشتیم، سفیر ارمنستان بیان کرد که ما در این کشور ۹ هزار فروشگاه داریم و به کالای ایرانی برای این فروشگاه‌ها نیازمندیم. ایران می‌تواند نیاز این کشور را در استان هرمزگان تأمین کند.

ذوالقدر با اشاره به ضرورت پرورش میگو، گفت: یک سال پیش مردم میناب اعتباری حدود ۱۵۰تا ۲۰۰ میلیون تومان به حساب سازمان شیلات ایران واریز کردند تا زمین مورد نیاز به آنها تحویل داده شود اما تاکنون زمینی به مردم تحویل داده نشده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ادامه داد: خدا به استان هرمزگان رحم کرده است چرا که قیمت هر کیلو میگو در حال حاضر حدود ۲۰ دلار است، در واقع قیمت دو کیلو میگو برابر یک بشکه نفت است؛ اگر کشاورزی را رونق دهیم نیازی به نفت نداریم.

ذوالقدر خاطر نشان کرد: در زمان وزارت وزیر راه و شهرسازی پیشین در حوزه انتخابیه اینجانب حدود یک هزار کیلومتر جاده ساخته شد اما وزیر کنونی نتوانسته تاکنون حتی ۱۰ کیلومتر  جاده بسازد. وزیر راه و شهرسازی ادعا می‌کند به دلیل نبودن قیر نمی‌تواند جاده بسازد.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطر نشان کرد: حدود  ۲۰ سال است موضوع اسکله سیری را پیگیری می‌کنم اما تاکنون اقدام خاصی برای رفع این مشکل انجام نشده است.

ذوالقدر با طرح این سوال که چرا به مردم رسیدگی نمی‌کنید، یادآور شد: امام خمینی (ره) فرمودند "به مردم و روستاییان رسیدگی کنید، اگر کسی به مردم رسیدگی نکند به انقلاب خیانت کرده است."

نماینده مردم میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از سپاه پاسداران به دلیل انهدام پهپاد متجاوز، گفت: گمرک لیردف تعطیل شده است، در صورت احیای مجدد آن مردم می‌توانند هندوانه و ... به سایر کشورها صادر کنند.

 

سیدمصطفی ذوالقدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر