کد خبر: 786263 A

مرتضوی:

کاندیداهای حقوقدان شورای نگهبان گفت: یک قاضی باید به قانون اساسی و دیگر قوانین و همچنین به اسناد بالادستی توجه داشته باشد و اگر شما به ما اعتماد کنید تغییری از این حیث در ما ایجاد نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، عبدالحمید مرتضوی از دیگر کاندیداهای حقوقدان شورای نگهبان است که به مجلس معرفی شده، وی در معرفی خود گفت: دوران تحصیلی من با رتبه اول فارغ‌التحصیلی منتهی به کسب مقام اول در کشور شد و ۲۷ سال در دانشگاه‌های کشور تدریس کرده‌ام.

وی با اشاره به سوابق قضایی خود گفت: بنده کار قضایی را از پایین‌ترین رده آغاز کرده‌ام و امروز در نهایی‌ترین مرحله رئیس شعبه دیوان عالی کشور حضور دارم.

مرتضوی تاکید کرد:‌ بنده معتقدم نقش قوه مقننه در حرکت رو به جلوی نظام بر هیچ کس پوشیده نیست بنده یک قاضی هستم و سوگند یاد کرده‌ام که در اجرای عدالت از هیچ تلاشی دریغ نکنم. یک قاضی باید به قانون اساسی و دیگر قوانین و همچنین به اسناد بالادستی توجه داشته باشد و اگر شما به ما اعتماد کنید تغییری از این حیث در ما ایجاد نخواهد شد.

این کاندیدای حقوقدان شورای نگهبان با اشاره به وظایف شورای نگهبان در انتخابات و نظارت‌ بر قوانین گفت: شما منتخبان مردم هستید و ما منتخبان شما خواهیم بود که ریاست قوه قضائیه ما را معرفی کرده باشد تاثیر و نتیجه عقل جمعی نسبت به عقل فردی هم بر هیچ کس پوشیده نیست.

مرتضوی ادامه داد: کار باید به نحوی انجام شود که هزینه‌های تصویب قانون بیشتر از هزینه‌ اجرای آن شود. اگر بتوانیم در تصویب و تصمیم‌سازی‌ها بهتر عمل کنیم هزینه‌های کمتری در اجرا خواهیم داشت.

وی افزود: بهره‌برداری از قانون‌های دیگر کشورها و تطبیق دادن آن با اصول حقوقی کشور خود کار خوبی است اما کار باید به جایی برسد که ما قانون صادر کنیم.

مرتضوی گفت: مجموعه قوای کشور در تصمیم‌سازی و مجریان و داوران بین آنها یک خانواده در مقابل جهان هستند.

مرتضوی کاندیداهای حقوقدان شورای نگهبان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر