کد خبر: 785878 A

دادستان تهران و رییس وقت قوه قضاییه بر اساس پیشنهاد مشاوران خود اعمال ماده ۴۷۷ کردند و پرونده برای یکی از شعبات دیوان عالی ارسال شد که در نهایت آن شعبه حکم ۱۵ سال حبس پیروز و فیروز ریخته‌گران تایید شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، رسول قهرمانی در جمع خبرنگاران در خصوص قطعی شدن حکم ریخته گران، گفت: ریخته‌گران و برادرش به اتهام اخلال در نظام اقتصادی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۱۵ سال حبس محکوم شده بودند . پس از اعتراض این حکم به شعبه‌ای از دیوان ارسال شد و دیوان حکم بدوی را نقض کرد.

در پرونده بانک سرمایه اگر کیفرخواستی صادر شود به دادگاه احضار می‌شوند، گفت: ۴۰۰ متهم هستند که برخی آمدند و کیفرخواست آنها صادر و در نوبت دادگاه قرار دارد. ‌کیفرخواست عده‌ای هم در نوبت صدور است. پرونده ریخته گران هم در مرحله تحقیقات است و در مسیر قرار نهایی قرار دارد.

وی افزود: دادستان تهران و رییس وقت قوه قضاییه بر اساس پیشنهاد مشاوران خود اعمال ماده ۴۷۷ کردند و پرونده برای یکی از شعبات دیوان عالی ارسال شد که در نهایت آن شعبه حکم ۱۵ سال حبس پیروز و فیروز   ریخته‌گران تایید شد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا این افراد بیرون از زندان بودند؟ گفت:  این حکم قطعی نشده بود.

نماینده دادستان در پاسخ به این سوال که پرونده‌های غندالی و امامی به کجا رسید؟ گفت: امیدواریم  بتوانیم تا شهریور در پرونده این‌ها به کیفرخواست برسانیم.

ریخته‌گران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر