کد خبر: 785749 A

پمپئو:

پمپئو بار دیگر به تکرار ادعاهای بی‌اساس علیه ایران پرداخت.

به گزارش ایلنا به نقل از واشنگتن پست، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در مورد سفر وزیر خارجه ایران به نیویورک گفت: ما بر اساس وظایفی که به موجب قوانین سازمان ملل داریم به ظریف و هیئت همراهش ویزا و اجازه سفر به نیویورک داده‌ایم. اما باید بگویم که رفت و آمد آنها در نیویرک به شدت محدودیت دارد.

پمپئو در ادامه افزود: ظریف و همراهانش فقط می‌توانند بین مقر سازمان ملل و محل اقامتشان و همچنین اقامتگاه سفیر ایران در سازمان ملل رفت و آمد داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: وقتی که دیپلمات‌های آمریکایی در تهران مجوز رفت و آمد ندارند پس دلیلی برای تردد آزادانه دیپلمات‌های ایرانی در نیویورک هم وجود ندارد. ما بر اساس وظایف و قوانین سازمان ملل عمل کردیم و بیش‌تر از آن به ظریف و همراهان اجازه تردد در آمریکا را نمی‌دهیم. 

پمپئو در ادامه اظهارات بی‌اساس خود مدعی شد: ظریف آزادی‌های موجود در آمریکا در جهت اهداف نامطلوب موردنظر خود استفاده می‌کند این در حالی است که در ایران این آزادی‌ها وجود ندارد. در ایران آزادی بیان سرکوب می‌شود و هر کسی که مخالفت کند به زندان محکوم می‌شود.

وزیر امورخارجه آمریکا در ادامه مدعی شد: ظریف این فرصت را داشته است که با رسانه‌های ما و تلویزیون ما صحبت کند. من نیز اگر چنین پیشنهادی داشته باشم آن را با کمال میل خواهم پذیرفت. من از این فرصت استفاده می‌کنم و به مردم ایران خواهم گفت که ما همواره به آنها و مصلحت آنها فکر می‌کنیم. ما همواره از مردم ایران حمایت می‌کنیم چراکه ما می‌دانیم حکومت ایران به فکر مردم ایران نیست و به نفع آنها عمل نمی‌کند.

ایران آمریکا ظریف پمپئو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر