کد خبر: 785633 A

جرمی هانت:

وزیر امورخارجه انگلستان برا دیگر به تلاش کشورش برای حفظ برجام تاکید کرد و در مورد توقیف نفتکش ایرانی گفت این توقیف به دلیل تحریم‌های بین‌المللی علیه سوریه بود و هیچ ارتباطی با ایران نداشت.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، جرمی هانت وزیر امور خارجه انگلستان در بروکسل در نشست وزرای خارجه اروپا با سایر اعضای برجام پیرامون موضوع ایران بحث و گفت‌وگو می‌کنند. 

هانت قبل از این دیدار اظهار کرد: خاورمیانه اکنون یکی از بی‌ثباترین مناطق جهان است اما اگر کشورهای مختلف به تسلیحات اتمی دست یابند، ما با تهدیدی بزرگ برای امنیت بشریت رو به رو خواهیم شد و برای جلوگیری از این اتفاق تلاش خواهیم کرد. 

وی در ادامه گفت: ما به همراه فرانسه و آلمان هر آنچه بتوانیم انجام می‌دهیم تا ایران را در برجام حفظ کنیم و امیدوارم بتوانیم آنها را از کاهش تعهدات برجامی خود منصرف کنیم. 

هانت در ادامه گفت: آزادی حق کشتیرانی بسیار مهم است ما با دوستان خود برای اطمینان از آزادی حق کشتیرانی تجاری و وجود امنیت برای کشتیرانی تلاش می‌کنیم.

وی در ادامه در مورد توقیف نفتکش ایرانی گفت این توقیف به دلیل تحریم‌های بین‌المللی علیه سوریه بود و هیچ ارتباطی با ایران نداشت.

ایران انگلستان برجام جرمی هانت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر