کد خبر: 785630 A

به ریاست قاضی مسعودی‌مقام؛

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده تخلفات پتروشیمی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام آغاز شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا ، نخستین جلسه رسیدگی به پرونده تخلفات در پتروشیمی در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی و به ریاست قاضی اسدالله مسعودی‌مقام آغاز شد. 

بر اساس این گزارش این پرونده جدید با پرونده شرکت بازرگانی پتروشیمی که چند ماه از رسیدگی به آن می‌گذرد تفاوت داشته و تخلفات در پتروشیمی در واقع دو پرونده است که به تخلفات تولیدکنندگان و کارکنان پتروشیمی اختصاص دارد. 

قاضی مسعودی مقام پیش‌تر درباره این پرونده بیان کرد: متهمان این دو پرونده در نظام تولیدی کشور اخلال ایجاد کرده‌اند که از اشخاص حقیقی و حقوقی هستند و این پرونده‌ها بیش از ۱۵ تا ۲۰ متهم دارند.

رئیس شعبه سوم دادگاه رسیدگی به جرایم اقتصادی درباره منافع حاصل از جرم متهمان گفت: این متهمان در حوزه فروش محصولات پتروشیمی منافع کلانی برای خود کسب کرده‌اند که از حیث فروش محصولات منجر به اخلال شده است.

وی تاکید کرد: متهمان از منافع حاصل از فروش محصولات پتروشیمی در مراحل مختلف مبالغ ۸، ۱۰، ۱۳ و ۱۸ میلیارد تومان سود برده اند.

قاضی مسعودی مقام با بیان اینکه این دو پرونده مربوط به دو سال اخیر و اخلال در حوزه پتروشیمی است، تاکید کرد: نبود نظارت ها، دلالی و واسطه‌گری در این دو پرونده مشهود است که به توزیع نامناسب محصولات پتروشیمی منجر شده است.

این متهمان ۱۱ نفر از کارکنان و کارشناسان وزارت صنعت معدن و تجارت و تجارت بوده که سه نفر در تهران و ۸ نفر دیگر در اداره زیرمجموعه این وزارتخانه در لرستان  و شهرستان های تابعه هستند. اتهام مشترک همه این متهمان مشارکت در اخلال در نظام تولیدی کشور از طریق تخصیص سهمیه غیرقانونی مواد اولیه پتروشیمی به میزان ۸۰ هزار تن و به ارزش بیش از ۳۰۰۰ میلیارد ریال و اخذ رشوه است. 

یک نفر از متهمان قرار بازداشت دارد و ۱۰ متهم دیگر با قرار وثیقه آزاد هستند. متهم ردیف اول این پرونده علاوه بر اتهام مشارکت در اخلال در نظام تولیدی کشور، متهم به اخذ رشوه ۱۰ میلیارد ریالی است.

پتروشیمی دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی اسدالله مسعودی مقام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر