کد خبر: 784448 A

اورتاگوس مدعی شد:

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بر اهمیت دیپلماسی برای حل موضوع ایران تاکید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، مورگان اورتاگوس،  سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در تازه‌ترین اظهاراتش در مورد ایران گفت: تصور من این است که موضع ما درباره ایران برای همه روشن شده است وزیر خارجه کشور ما برای این که موضوع ایران حل شود، به بیشتر نقاط جهان سفر کرده است و در این خصوص با کشورهای هم‌پیمانمان صحبت کرده است.

وی در ادامه افزود: رئیس‌جمهور ما اعلام کرده است که بدون هیچ شرطی حاضر است با ایرانی‌ها دیدار و گفت‌وگو کند پس مشخص است که ما خواهان حل این موصوع از طریق دیپلماتیک هستیم. ما از متحدانمان و میانجی‌ها خواسته ایم که با ایران مذاکره کنند و از آنها بخواهند تنش را کاهش دهند و به منافع ما و متحدان ما تعرض نکنند و باعث ایجاد ناامنی و ترس در منطقه نشوند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره احتمال مجازات چین به دلیل نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران مدعی شد: ما به دنبال به صفر رساندن درآمد نفتی ایران هستیم و در این مسیر حرکت می‌کنیم و کشورهایی که از تحریم‌های آمریکا پیروی نکنند با عواقب آن مواجه خواهند شد. این تصمیم ما شامل چین یا هر کشور دیگری در دنیا می‌شود. تواقع داریم که همه کشورها از تحریم‌های آمریکا علیه ایران پیروی کنند.

ایران آمریکا ترامپ مورگان اورتاگوس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر