کد خبر: 784291 A

رحمانی‌فضلی در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

وزیر کشور گفت: کارشناسان وزارت کشور با کارشناسان شورای نگهبان هماهنگی‌ها را انجام دادند اگر بتوانیم در این دور مجلس انتخابات را عمدتا الکترونیکی انجام دهیم، دیگر می‌توانیم گام‌های بلندتری برای همه حوزه‌ها داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنجشنبه در حاشیه آیین اختتامیه همایش فرمانداران سراسر کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره امکان برگزاری انتخابات الکترونیکی  گفت: ما انتخابات الکترونیکی را در انتخابات ریاست جمهوری سال ٩٦ در ١٤٠ شهرستان انجام دادیم.

 

وی اضافه کرد: در حال حاضر مذاکراتمان را با شورای نگهبان داریم. بخش أعظم کار در انتخابات الکترونیکی احراز هویت است که قطعا در این زمینه با شورای نگهبان به نتیجه رسیدیم و موافقت‌شان را اعلام کردند تاکنون مسیر این کار بسیار خوب پیش رفته است.

رحمانی‌فضلی با اشاره به اهمیت رای‌گیری و شمارش آرای الکترونیکی، اظهار داشت: تا جایی که بحث‌ها پیش می‌رود امیدواریم بخش زیادی از این حوزه‌ها را با این روش انجام دهیم و این در صورت انجام هماهنگی‌های لازم میسر خواهد شد. کارشناسان وزارت کشور با کارشناسان شورای نگهبان هماهنگی‌ها را انجام دادند اگر بتوانیم در این دور مجلس انتخابات را عمدتا الکترونیکی انجام دهیم، دیگر می‌توانیم گام‌های بلندتری برای همه حوزه‌ها داشته باشیم.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنانش درباره همایش فرمانداران سراسر کشور گفت: همایش با موضوع انتخابات بود و لازم بود فرمانداران، معاونان سیاسی و استانداران هم نظرات و هم مشکلاتشان و هم شرایط انتخابات را در شهرستان‌های متبوع با وزارت کشور مطرح کنند و ما هم به عنوان وزارت کشور سیاست‌ها و برنامه‌های خود را به آنان ابلاغ کنیم.

وی افزود: در دو روز گذشته کارگروه‌ها تشکیل شد و به جمع‌بندی‌های خوبی رسیدند، امروز هم معاون اول، هم وزیر خارجه و هم سخنگوی شورای نگهبان عمدتا تحلیل‌های داخلی خوبی ارائه کردند و وزیر امور خارجه تحلیل خوبی هم در حوزه سیاست خارجی ارائه کرد و آقای کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان هم مانند گذشته بر هماهنگی بین هیات‌های نظارت و اجرایی تاکید داشت.

وزیر کشور ابراز امیدواری کرد که هماهنگی‌ها منتج به برگزاری یک انتخابات قانونی، سالم و بی‌طرفانه و امن شود و افزایش نشاط سیاسی و مشارکت را به همراه داشته باشد.

رحمانی فضلی گفت: انتخابات امسال در راستای همان سیاست مقاومت مدنظر مقام معظم رهبری است، یعنی می‌توانیم با یک مشارکت باشکوه، اراده ملی را در حمایت از انقلاب و جمهوری اسلامی و امتداد راه شهدا و امام در عمل به اثبات برسانیم.

وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر