کد خبر: 783863 A

رئیسی در جمع کارگران و نمایندگان شرکت‌های صنعتی استان مرکزی:

رئیس قوه قضائیه با تأکید بر ضرورت رفع فوری مشکلات شرکت‌های صنعتی اراک به عنوان قطب صنعتی کشور، کمیته‌ای به ریاست معاون اول قوه قضائیه را مأمور بررسی و رفع مشکلات قضایی این شرکت‌ها کرد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی در بدو ورود به اراک با حضور در جمع کارگران و نمایندگان شرکت‌های صنعتی استان مرکزی، مشکلات و دیدگاه‌های نمایندگان این شرکت‌ها را شنید و سپس در سخنانی تصریح کرد: پرونده‌های مربوط به خصوصی سازی باید از سوی سازمان بازرسی، استانداری و بخش‌های دیگر به صورت جدی پیگیری شود و اگر در جایی تخلفی صورت گرفته است، برخورد قانونی صورت گیرد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به وضعیت فعلی کارخانجات اراک اظهار کرد: وقتی ما یک کارخانه واگن سازی با چنین ظرفیت مطلوبی داریم، واقعا وارد کردن واگن از خارج چه معنایی دارد؟ اگر تصمیم گیران از ظرفیت‌های این کارخانه بی اطلاع هستند که خیلی بد است و اگر با وجود اطلاع از این توانمندی دست به واردات می‌زنند، کارشان عنوان دیگری دارد!

رئیسی با تأکید بر لزوم اتخاذ راهکار‌های موقت برای خروج واحد‌های صنعتی اراک از وضعیت فعلی، خاطرنشان کرد: وضعیت اراک به عنوان قطب صنعتی کشور در سال رونق تولید واقعا شایسته نیست. بر همین اساس، دولت و مجلس باید مشکلات این شرکت‌ها را پیگیری کنند و ما هم در خصوص مسائل قضایی شرکت‌های صنعتی اراک، تیمی متشکل از دادستان کل کشور، رئیس سازمان بازرسی و ... را زیر نظر معاون اول قوه قضاییه مامور بررسی پرونده‌ها و روند خصوصی سازی می‌کنیم تا مشکلات تا حد امکان برطرف شود.

رئیس قوه قضاییه نسبت به طرح این مشکلات در جلسات سران قوا و سایر بخش‌ها نیز قول مساعد داد و بر حمایت کامل دستگاه قضایی از دستگاه‌های اجرایی استان برای رفع مشکلات شرکت‌های صنعتی تاکید کرد.

 

استان مرکزی سید ابراهیم رئیسی قوه قضائیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر