کد خبر: 783647 A

لودریان:

وزیر امور خارجه فرانسه گفت که اقدام ایران برای افزایش ذخایر و سطح اورانیوم غنی‌شده یک واکنش بد به تصمیم بد آمریکا در در زمینه خروج از توافق هسته‌ای است.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه امروز -سه‌شنبه- گفت که ایالات متحده می‌تواند با وجود خروج از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ به تقویت فضای گفت‌وگو با ایران برای کاهش تنش‌های رو به رشد کمک کند.

لودریان در سخنرانی خود در مجلس سنای فرانسه اظهار داشت که تصمیم ایران برای خودداری از انجام پیش‌شرط برجام در زمینه ذخیره‌سازی اورانیوم غنی شده و سطح غنی‌سازی اورانیوم بیش از حد ۳.۶۷ درصد،  یک واکنش بد به تصمیم بد آمریکا در در زمینه خروج از توافق هسته‌ای است.

وی گفت که فرانسه می‌خواهد «فضای دیالوگ» را برای جلوگیری از تشدید وضعیت بالقوه خطرناک ایجاد کند، و رئیس‌جمهور امانوئل ماکرون به همین دلیل با سران ایران و آمریکا گفت‌وگو کرده است.

وزیر امور خارجه فرانسه اظهار داشت: آمریکایی‌ها حتی اگر دیگر به برجام بازنگردند می‌توانند با شرایط مورد نیاز برای باز کردن یک فضای گفت‌وکو در جهت جلوگیری از افزایش تنش یا هرگونه حادثه‌ای را ایجاد کنند.

 

ایران آمریکا لودریان تنش میان ایران و آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر