کد خبر: 783562 A

براساس دستور استاندار تهران مستند به مصوبه نشست مشترک وزرای کشور و نیرو، دستگاه های استانی مکلف اند تا ۱۰ درصد مصرف برق خود را کاهش دهند.

به گزارش ایلنا، در دستورالعمل ابلاغی از سوی استاندار تهران به دستگاه های ملی و استانی، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی،بانک ها و موسسات مالی،سازمان ها و نهادهای عمومی غیر دولتی و شهرداری های مستقر در استان تهران آمده است؛

 به استناد تصمیمات اتخاذ شده در نشست مشترک وزاری کشور و نیرو با توجه به تداوم گرما و افزایش مصرف برق،دستگاه ها به منظور مدیریت مصرف انرژی مکلف اند از تاریخ ۱۵ تیرماه موارد زیر را اجرا کنند؛

 ۱) در فصل تابستان در مصرف انرژی برق به نحوی مدیریت کنند که مصرف آنها نسبت به مدت مشابه سال گذشته حداقل ۱۰ درصد کاهش یابد.

 ۲) به منظور مدیریت برق مصرفی تجهیزات سرمایشی بایستی، دمای این تجهیزات حداقل در ۲۵ درجه سانتیگراد تنظیم شود.

 ۳) مولد های اضطراری خود را در ساعات ۱۲ تا ۱۶ در ماه های تیر و مرداد روشن نموده و بخشی یا تمام برق مورد نیاز خود را از طریق مولدهای اضطراری تامین کنند.

 ۴) کلیه واحدهای صنعتی و کشاورزی دارای مولد خود تامین موظفند طی ماه های تیر و مرداد از ساعت ۱۲ تا ۱۶ جهت تامین کل یا بخشی از برق مورد نیاز خود از ظرفیت این مولدها استفاده کنند.

 ۵) شرکت های توزیع برق تهران بزرگ و استان تهران مسئول نظارت بر اجرای بندهای فوق الذکر می باشند و ماهانه گزارش عملکرد دستگا ه ها را به استانداری گزارش کنند.

در صورت عدم رعایت، شرکت های فوق الذکر مجازند نسبت به قطع برق آنها اقدام نمایند .حسن انجام امور بر عهده بالاترین مقام دستگاه است.

استاندار تهران مصرف برق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر