کد خبر: 780810 A

نوبخت در جمع خبرنگاران:

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: از نظر ما که در دولت هستیم مصوبه پرداخت‌های لشکری و کشوری الان در حال انجام است و اگر وزارت مربوطه که مسئولیت این کار را دارد یا سازمان تامین اجتماعی بخواهند استدلالی داشته باشند که ما باید به گونه دیگری عمل کنیم یا آنها باید براساس مصوبه دولت به یک شکل دیگری عمل کنند، دولت با نظر مثبت و مساعد نسبت به این عزیزان که شخصیت‌های زحمتکش کشور هستند برخورد می‌کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمدباقر نوبخت در پایان جلسه هیئت دولت با حضور در جمع خبرنگاران گفت: آنچه که از سازمان برنامه و بودجه برای بازنشستگان اختصاص پیدا می‌کند مربوط به بازنشستگان لشکری و کشوری است که ما امسال هم افزایش حقوق آنها را متناسب با شاغلان در حد همین ۲۰ درصد دیدیم که همان جدولی که برای شاغلان است بازنشستگان عزیز هم دارند.

وی ادامه داد: علاوه بر آن ۵ هزار میلیارد تومان هم برای اجرای همسان‌سازی حقوق آنها علاوه بر آن افزایش متوسط ۲۰درصد کار اختصاص دادیم که الان در حال اجرایی شدن است. البته می‌دانید که در قانون بودجه برای همسان‌سازی، مبلغی حدود ۳ هزار و ۴۰۰ ملیارد تومان پیش‌بینی شده بود.

نوبخت افزود: از آنجایی که سازمان برنامه و بودجه این اختیار را داشت که بتواند از محل افزایش کل تا آنجایی که می‌تواند نسبت به افزایش این ردیف اقدام کند، ما این ۳ هزار و ۴۰۰ ملیارد تومان را به ۵ هزار میلیارد تومان افزایش دادیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: راجع به تامین اجتماعی هم همیشه براساس آنچه که در خصوص حقوق‌بگیران لشکری و کشوری صورت گرفته مصوباتی از سوی سازمان تامین اجتماعی و وزارت رفاه مطرح می‌شود که با آن توافقات دولت هم موافقت می‌کند تا پرداخت‌ها انجام شود. از نظر ما که در دولت هستیم مصوبه پرداخت‌های لشکری و کشوری الان در حال انجام است و اگر وزارت مربوطه که مسئولیت این کار را دارد یا سازمان تامین اجتماعی بخواهند استدلالی داشته باشند که ما باید به گونه دیگری عمل کنیم یا آنها باید براساس مصوبه دولت به یک شکل دیگری عمل کنند، دولت با نظر مثبت و مساعد نسبت به این عزیزان که شخصیت‌های زحمتکش کشور هستند برخورد می‌کند.

نوبخت در رابطه با برنامه‌های سازمان برنامه و بودجه برای ایجاد و حفظ ثبات در جامعه گفت: می‌دانید که بعد از یک نوسانی که در بازار ارز پیش آمد و بیشتر هم جنبه روانی داشت و ناشی از حس عدم اطمینان نسبت به آینده بود؛ این نوسانات باعث کاهش ارزش پول ملی شد. خوشبختانه الان کم کم این موضوع با توجه به اینکه سیاست‌های نظام کاملا در عرصه سیاست خارجی مشخص شد، در حال رفع است و ما هم در این راستا به ثبات رسیدیم.

وی افزود: خوشبختانه هم در ارتباط با نرخ تورم و هم رشد اقتصادی هرچند وضعیت مطلوبی نداریم اما هم تورم ماهانه رو به کاهش است که باید توضیح دهم که منظور ما این است که رشد تورم در ماه گذشته ۳/۴ درصد بود اما این الان به چیزی حدود ۰/۸ تقلیل پیدا کرده و نشان می‌دهد ما در خصوص مهار تورم در یکی دوماه گذشته موفق بودیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: رشد اقتصادی هرچند الان باز هم منفی است اما کاهش این رشد نسبت به فصل گذشته باز هم مناسب‌تر شد و فکر می‌کنم همان پیش‌بینی بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول که سال آینده رشد اقتصادی ایران مثبت می‌شود، محقق شود.

وی در خصوص اینکه آیا سازمان برنامه و بودجه باید تفاوت دیه زن و مرد را تامین کند، گفت: اگر هم اینچنین باشد ما آن را تامین خواهیم کرد چراکه معتقد هستیم این کار باید انجام شود که ردیفی هم برای این مساله وجود دارد که حدود ۴۳ میلیارد تومان ما برای این دیه داریم و آنچه که مربوط به دولت می‌شود چون معتقد هستیم که این کار لازم است منابعش را از ردیف‌های موجود تامین می‌کنیم.

نوبخت افزایش حقوق بازنشستگان رئیس سازمان برنامه و بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر