کد خبر: 779928 A

سخنگوی وزارت امور خارجه:

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: اگر اروپایی‌ها گام عملیاتی‌تری در زمینه اینستکس برندارند قطعا جمهوری اسلامی ایران در شانزدهم تیر گام دوم خود را برمی‌دارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سید عباس موسوی در حاشیه مراسم بزرگداشت نماینده مردم نطنز درباره سرنوشت دیپلمات ایرانی در اتریش در جمع خبرنگاران گفت: پیگیری ها هم از لحاظ حقوقی و هم از لحاظ سیاسی و دیپلماتیک ادامه دارد، همچنین وکلای ایشان در حال پیگیری مجدانه این پرونده هستند که امیدواریم به زودی بی‌گناهی‌شان ثابت شده و بتوانند از این بند رها شوند .

موسوی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اینستکس برآوردکننده خواسته‌های ایران بوده و می‌تواند ایران را قانع کند و یا خیر ؟ اظهارداشت: اینطور که در حال حاضر ما می‌بینیم و اخباری که منتشر شده، اینستکس آن چیزی نیست که مطالبه جمهوری اسلامی ایران بوده، لذا رایزنی‌ها در این زمینه همچنان ادامه دارد و پیام ما به طرف‌های اروپایی منتقل شده است؛ همچنین ۷ الی ۸ روز در این زمینه فرصت باقی است که امیدواریم اروپایی‌ها بتوانند گام مهم و عملیاتی‌تری در این زمینه بردارند.

 سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: اگر اروپایی‌ها گام عملیاتی‌تری در این زمینه برندارند قطعا جمهوری اسلامی ایران در شانزدهم تیر گام دوم خود را برمی‌دارد.

موسوی در ادامه با اشاره به محتوای گام دوم ایران در راستای کاهش تعهداتش در برجام گفت: گام دوم اعلام شده و در این زمینه مقداری مباحث مربوط به غنی‌سازی است که درصد آن به زودی اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر تقلاهایی را از سوی اروپایی‌ها مشاهده می‌کنیم. ما اعلام کردیم اگر اروپایی‌ها گام عملیاتی قانع‌کننده‌تری بردارند اقدامات کاهش تعهدات ایران هم قابل بازگشت است وگرنه این مسیر ادامه خواهد داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر