کد خبر: 779400 A

ساری به ایلنا خبر داد؛

نماینده مردم اهواز از جزئیات نامه رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان به رهبری خبر داد.

علی ساری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره نامه رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان به رهبری درباره مشکلات سیل‌زدگان گفت: بارها و بارها حضوراً، کتباً و شفاهاً  مشکلات مناطق سیل‌زده را به گوش مسئولان رساندیم.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مناطق سیل‌زده چندین و چند مشکل همزمان باهم دارند، بحث نخست پرداحت خسارات کشاورزان است در صورتی که اطلاعات هریک از این افراد به صورت جامع و از طریق سیستم در اختیار وزرات کشور است اما جایی که باید اطلاعات وارد شود وزارت کشاورزی است که این کار با تاخیر صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: به طور مثال در خصوص همین خسارات کشاورزی آن‌جایی که باید وام داده شود، این کار صورت گرفته است اما جایی که باید وام بلاعوض داده شود تا امروز پرداختی صورت نگرفته و اعتباری هم به بانک‌ها در این خصوص داده نشده است.

ساری تاکید کرد: مسئله بعدی بازسازی خانه‌های تخریب و ویران شده از سیلاب‌های اخیر است که این کار با تأخیر در حال انجام است در صورتی که تعدادی کارشناس به این مناطق مراجعه کرده‌اند و اقدامات لازم هم صورت گرفته اما مشخص نیست که چرا با آن سرعتی که باید کار انجام نمی‌شود.

نماینده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید اقدامات واقعی روی زمین صورت گیرد و مشکلات مردم مرتفع شود تا از گرفتاری نجات پیدا کنند.

وی ادامه داد: گفته شد برخی از اقلام و کالاهای مورد نیاز در اختیار مردم قرار می‌گیرد اما با بررسی‌های صورت گرفته مشحص شد برخی از فروشگاه‌ها این لوازم را دریافت و برخی دیگر نکرده‌اند که باعث اعتراض مردم شده است. 

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت باید شفاف‌سازی کند که چرا این اقدامات انجام شده است ما نمی‌توانیم نسبت به این موضوعات بی‌تفاوت باشیم، بنابراین تقاضای رسیدگی به این مشکلات را در مناطق سیل‌زده داریم.

استان خوزستان مقام معظم رهبری مناطق سیل زده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر