کد خبر: 778720 A

رئیس دیوان عالی کشور تاکید کرد:

رئیس دیوان عالی کشور گفت: در دستگاه قضا باید حرکت تازه، تفکر نو، ابتکار و خلاقیت جدیدی ایجاد شود تا مشکلات اساسی در این حوزه رفع شود.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مرتضوی‌مقدم امروز پنجشنبه در آیین تجلیل از قضات و کارکنان نمونه اداری دادگستری استان کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی اولین رئیس قوه قضاییه افزود: تا زمانی که دستگاه قضا سرپاست، عدالت در رگ‌های این نظام تزریق می‌شود و به تبع آن جامعه نیز روی عدالت را می‌بیند.

وی تاکید کرد: باید حرکت تازه، تفکر نو، ابتکار و خلاقیت جدیدی در دستگاه قضا ایجاد شود تا مشکلات اساسی از جمله ورودی پرونده‌ها، عدم دسترسی مردم به مسئولان و از این قبیل برطرف شود.

رئیس دیوان عالی کشور از ایجاد انگیزه خدمت بین کارکنان دستگاه قضا، افزایش کیفیت آرا در پرونده‌های قضایی، خلاقیت، ابتکار و هنر در حوزه‌های مختلف قضا را به‌عنوان شاخص‌های تحول در دستگاه قضا عنوان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی‌مقدم با اشاره به اینکه صدور رأی در پرونده‌های قضایی یک هنر است، ادامه داد: هرچه تفسیر و استدالال رأی بیشتر باشد؛ ارزش آن بالا است و برای آموزش کارآموزان نیز اثرگذار است. خوشبختانه قضات ما هوشیار و مقاوم هستند.

وی با تاکید بر رعایت شئون قضایی و مردمی بودن کارکنان دستگاه قضا یادآور شد: مردمی بودن در همه سمت‌ها باید رعایت شود و خدمت به مردم باید صادقانه باشد.

در این نشست از جمعی از کارکنان و قضات دستگاه قضا استان کرمان تجلیل شد.

دیوان عالی کشور دستگاه قضا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر