کد خبر: 778432 A

نوروزی در گفت‌وگو با ایلنا:

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی از درخواست بازدید اعضای این کمیسیون از زندان فشافویه خبر داد و گفت: متاسفانه تفکیک جرایم در زندان‌های ما صورت نمی‌گیرد.

 حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره اینکه گفته می‌شود با توجه به شرایط موجود در زندان‌ها بهتر است نظارت روی این اماکن بر عهده دولت قرار گیرد، گفت: اداره زندان‌ها باید زیر نظر قوه قضاییه باشد زیرا دادستان ناظری در  زندان‌ها دارد و  نوع گزارشات وی از داخل آن می‌تواند بر آزادی زندانیان و آزادی مشروط آنان موثر باشد.

 نماینده مردم رباط‌کریم ادامه داد: در برنامه ششم به گونه‌ای باید بودجه‌بندی صورت گیرد تا بتوانیم امکاناتی را لحاظ کنیم که زندان‌ها از نظر مالی و حراستی مشکلاتشان برطرف شود.

وی ادامه داد: در مجلس هم به گونه‌ای باید قانون را بنویسیم تا آمار زندانیان کاهش پیدا کند.

 این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رئیس دستگاه قضا باید به قضات دستور دهد که به مجازات‌های جایگزین حبس روی بیاورند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا کمیسیون حقوقی قضایی بازدیدی از زندان‌ها داشته است یا خیر، گفت: در سال گذشته یک الی دو  بار از زندان‌های کشور مانند زندان ارومیه و اوین بازدید داشته‌ایم و اخیرا نیز درخواست بازدید از زندان فشافویه را داده‌ایم.

 نوروزی درباره اینکه بیشترین ایراد در اداره زندان‌ها به اصل تفکیک جرایم بازمی‌گردد، گفت: متاسفانه تفکیک جرایم در زندان‌های ما صورت نمی‌گیرد، باید بین زندانی اعدامی، سیاسی، عقیدتی و مالی و غیره تفکیک قائل شویم و آنها را از هم جدا کنیم.

زندان فشافویه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر