کد خبر: 778258 A

صالحی خبر داد؛

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اینکه می‌گویند کاغذ از شمول کالاهای اساسی خارج شده است یک ابهامی در این بخش داشته چرا که کاغذ غیر فرهنگی دیگر شامل کالای اساسی نیست در حالی که قبلا اما همه کاغذ مشمول کالای اساسی بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سید عباس صالحی در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران در خصوص مساله کاغذ گفت: همانطور که می‌دانید کاغذ روی ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تن وارد می شد که تا ۴۰۰ ملیون دلار کاغذ غیر فرهنگی و همچنین کاغذ مطبوعات در شمول کالای اساسی باقی ماند. 

وی ادامه داد:مجموعه ارزی که در سال ۹۸  برای کاغذ فرهنگی یعنی مطبوعات و کتاب در نظر گرفتیم ۸۰۰ هزار تن معادل ۸۰ ملیون دلار در مجموعه کالاهای اساسی قرار دارد و بقیه جزو کالای غیر اساسی است و مشمول ارز نیمایی است.  

وی افزود: اینکه می‌گویند کاغذ از شمول کالاهای اساسی خارج شده است یک ابهامی در این بخش داشته چرا که کاغذ غیر فرهنگی دیگر شامل کالای اساسی نیست در حالی که قبلا اما همه کاغذ مشمول کالای اساسی بود.  

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این تغییر مسیر و تثبیت در تصمیم گیری در سامانه اتفاقاتی را ایجاد کرده که تعداد ۲۵ هزار تن تایید شده  که ۹۵۰۰تن  مطبوعات ۱۵/۵۰۰ کاغد کتا‌ب است. 

وی افزود: با این روند که ۲۵۰۰۰ تن تایید قرار گرفته است مسیری که مورد نظر بوده که در شش ماه ۴۰ هزار تن داشته باشیم  و در پایان سال ۸۰ هزار تن تا مشکل بازار کتاب حل شود، این اتفاق خواهد افتاد


 

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سیدعباس صالحی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر