کد خبر: 777678 A

رئیس مجلس در واکنش به تذکر یک نماینده اصولگرا گفت: نماینده حق دارد نظر دارد، شما حق ندارید بیشتر از نمایندگان دیگر حرف بزنید، حرف شما درست نیست و تذکرتان وارد نیست، حرف‌های شما شعار است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز مجلس در تذکری خطاب به علی لاریجانی رییس مجلس در مورد پیشنهاد غلامرضا کاتب نماینده گرمسار در مورد اصلاح در تبصره ماده ۷ طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان گفت: اگر از تمام مجلس بپرسید که یکی از مزیت‌های این قانون این است که بگویند اموال نامشروع افراد صرف فقرزدایی و اشتغال می‌شود کسی مخالفت نمی ‌ند اما نوع رفتار جنابعالی با نوع پیشنهاد آقای کاتب باعث می‌شود که نمایندگان بگویند که نمی‌دانند چه اتفاقی افتاده است باید اجازه می‌دادید متن چاپ شده پیشنهاد کاتب در اختیار نمایندگان قرار گیرد.

وی افزود: اگر هم متن رفع ابهام برای شما و قاضی‌زاده آمده من حرفم را پس می‌گیرم در غیر این صورت شما اشتباه کردید.

علی لاریجانی که ریاست مجلس را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: اشتباه نکردیم شما هم قضاوت نکنید، آقای کاتب به عنوان یک نماینده اجازه دارد پیشنهاد جایگزین دهد اینکه نمایندگان متوجه نشدند از کجا این حرف می‌زنید. نمایندگان رای دادند.

وی افزود: شما می‌گویید رفتار ما؟، ما چه رفتاری داشتیم؟ کاتب رفع ابهام کرد و این تغییر عوض شود یا نشود چه تاثیری به حال من دارد. درآمدهای اعاده شده ناشی از اجرای احکام مقرر در قالب بودجه سنواتی صرف می‌شود من که مدافع نیستم، حرف شما چیز دیگری است این در بودجه سنواتی می‌آید.

وی گفت: فرض کنیم حرف شما درست است، نماینده حق دارد نظر دارد، شما حق ندارید بیشتر از نمایندگان دیگر حرف بزنید، حرف شما درست نیست و تذکرتان وارد نیست، حرف‌های شما شعار است. در متن تبصره فقرا وجود دارد و حذف نشده است مدعی همه نمایندگان شده‌اید و می‌گویید نمایندگان نفهمیدند و من فهمیدم.

در هنگام صحبت‌های علی لاریجانی حاجی دلیگانی با فریاد نسبت به صحبت‌های لاریجانی واکنش نشان می‌داد.

لاریجانی حاجی دلیگانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر