کد خبر: 775549 A

کتاب «ویژگی‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی در آئینه نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی» منتشر شد.

به گزارش ایلنا، این کتاب بر محوریت دیدگاه‌ها و بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تهیه شده و در قطع رقعی در ۳۳۴ صفحه با قیمت ۲۵ هزار تومان  از سوی مؤسسه فرهنگی هنری قدر ولایت عرضه شده است.

در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: «این کتاب در شش فصل و یک پیوست تدوین و ارائه شده است. در فصل اول کتاب «وضعیت کشور و ملت ایران در دوره رژیم پهلوی» بررسی شده و پنج خصوصیت از خصوصیات این رژیم ارائه شده است.

در فصل دوم با اسلام ناب محمدی(ص) و شش خصوصیت مهم آن آشنا می‌شویم. در فصل سوم خصوصیات نظام اسلامی و ویژگی‌های آن شامل ۹ خصوصیت و ویژگی و همچنین پنج شاخص مکتب سیاسی امام خمینی(ره) ارائه شده است.

در فصل چهارم، نقش حضرت امام خمینی در انقلاب اسلامی و خصوصیات راه آن بزرگوار و هفت اصل از اصول مکتب معظم له بررسی شده است. در فصل پنجم تغییرات عمیق و اساسی حاصل از انقلاب اسلامی در ایران در پنج محور و آمارها و اعترافات منابع غربی‌ها از پیشرفت‌های ملت ایران در ۴۰ سال اخیر و هشت نقطه قدرت کشور که بر اثر انقلاب اسلامی ایجاد شده، مورد بررسی قرار گرفته است. در فصل ششم ۱۴ راهکار برای حفظ انقلاب اسلامی و ادامه پیشرفت‌ها و دستاوردهای آن آمده است. در پایان کتاب هم در یک پیوست، برخی از دستاوردهای جمهوری اسلامی در حوزه‌های سیاسی، علمی، صنعتی، معنوی و فرهنگی، سلامت، نظامی و کشاورزی و اقتصادی عرضه شده است.

رهبر انقلاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر