کد خبر: 775132 A

عارف مطرح کرد؛

رئیس مجمع عمومی مجمع وزیران ادوار گفت: مجمع برای همفکری با قوای سه گانه و مجمع تشخیص اعلام آمادگی کرده و از آنها خواسته که با این نهاد همکاری نزدیکی را برای بررسی مشکلات و حل آنها انجام دهند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمدرضا عارف عصر امروز در جلسه مجمع عمومی تشکل مردم نهاد وزیران ادوار که شامل وزرای دولت‌های بعد انقلاب می‌شود، ضمن خیر مقدم به مهمانان و اعضای مجمع و گرامی داشت شهدای انقلاب وزرای شهید، و یاد از شهید چمران گزارش مختصری از کلیات مجمع ارائه کرد.

وی با اشاره به اینکه مجوز رسمی ما از ۱۵ آذر ۹۵ بود، گفت: این مجموعه بالاترین ظرفیت را به واسطه تجربه ورزای بعد از انقلاب دارد.  این مجمع با ۳ هدف کلی تشکیل و دارای هفت کمیسیون است.

عارف یادآور شد: یکی از مباحث این مجمع چگونگی انتقال تجربیات وزرا به نسل جوان بود که منجر به تشکیل آکادمی وزرا شد. در این دولت ۴۷ کمیسیون تخصصی با مشارکت مشاوران ارشد برگزار شده است.

وی ضمن تشکر از عوامل مجمع و شافعی رئیس مجمع با اشاره به یکی از مصوبات گفت: احساس شد که مجمع یک اتاق فکر محدودی را نیاز دارد و به همین منظور یک کمیسیون به اسم کمیسیون تخصصی برای آن تشکیل شد.

عارف چالش‌ها و اولویت‌های مجمع را با اشاره به تحریم‌های یک سویه آمریکا مطرح کرد و گفت: بحث‌های محیط‌زیستی، بیکاری و رشد اقتصادی، ناکارآمدی نظام اداری و تعاملات بین‌المللی و سیاسی و کاهش سرمایه‌های اجتماعی از چالش‌های موجود است.

وی گفت: مجمع برای همفکری با قوای سه گانه و مجمع تشخیص اعلام آمادگی کرده و از آنها خواسته که با این نهاد همکاری نزدیکی را برای بررسی مشکلات و حل آنها انجام دهند.

عارف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر