کد خبر: 774948 A

شمخانی در نشست مشترک امنیتی:

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: آمریکا در حالی بخشی از ارتش رسمی جمهوری اسلامی ایران که دارای کارنامه‌ای شفاف ودرخشان در مبارزه با تروریسم است را به عنوان گروه تروریستی شناسایی می‌کند که ارتش و سرویس‌های اطلاعاتی این کشور بزرگترین حامی گروههای تروریستی در دهه‌های اخیر بوده‌اند.

به گزارش ایلنا، علی شمخانی در دهمین اجلاس بین المللی نمایندگان عالی امور امنیتی کشورها در شهر اوفا- روسیه گفت: امروزه ماهیت، شکل و شیوه ی تهدیدات امنیتی تغییر کرده است و متاسفانه شاهد رشد سریع تهدیدات نوین و ترکیبی(هیبریدی) در جهان هستیم.

وی ادامه داد: تهدیدات  نوین امنیتی مرزهای زمینی، هوایی و دریایی را پشت سر گذارده و امروز یک ویروس نرم افزاری می تواند کار سلاح هسته ای را انجام دهد. امروزابزارهای جدید جنگ در کنار سلاح های متعارف و نامتعارف در اختیار جنگ طلبان قرار گرفته است

وی افزود: آمریکای  ترامپ جنگ طلب‌ترین کشور در طول دوران موجودیت ایالات متحده است . امریکا امنیت نظام بین الملل را با یکجانبه گرایی و تحریم های فرامرزی، بی ثبات نموده و نظام پولی و بانکی و شبکه های مالی بین المللی را به عنوان سلاحی برای تهاجم به کشورهای مستقل تحت سیطره خود گرفته است. وزارت خزانه‌داری دولت امریکا را به وزارت جنگ تبدیل کرده است

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: لازم است کشورهای مستقل جهان با ایجاد سازوکارهای چندجانبه در مقابل این هیولای وحشی ایستادگی نمایند.  امریکا در حالی بخشی از ارتش رسمی جمهوری اسلامی ایران که دارای کارنامه‌ای شفاف ودرخشان در مبارزه با تروریسم است را به عنوان گروه تروریستی شناسایی می کند که ارتش و سرویسهای اطلاعاتی این کشور بزرگترین حامی گروههای تروریستی در دهه های اخیر بوده اند.

وی افزود: ایران پس از یکسال فرصت دادن به دیپلماسی برای اجرای تعهدات، بخشی از تعهدات خود را در چارچوب برجام و برای حفظ آن و ایجاد موازنه در این توافقنامه بین المللی کنار بگذارد.خرسندیم که این رفتار و منطق خردمندانه ی جمهوری اسلامی ایران از سوی اکثر کشورها قابل درک و حمایت بوده است.

 

علی شمخانی آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر