کد خبر: 774940 A

کبیری در نطق میان دستور:

نماینده مردم خوی اظهار کرد: امروز مشکل اصلی در اقتصاد کشور، سوء مدیریت‌ها و تصمیم گیری‌های خلق الساعه و حضور افرادی ترسو، ضعیف و فرصت طلب در بدنه دستگاه‌ها است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سیدتقی کبیری در نشست علنی امروز  مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور، گفت: اتفاقات و حوادث سیاسی اخیر و مواضع سردرگم و متزلزل آمریکا در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران و مواضع قاطع، انقلابی و هوشمندانه مقام معظم رهبری در برابر توطئه‌های آمریکا نشان داد که تهدیدات خارجی و بیرون مرزها مشکل اصلی نظام نیست زیرا ایران اسلامی به عنوان قدرت اول منطقه نه تنها امنیت کشور را تضمین کرده و جمله امام (ره) مبنی بر  اینکه "آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند" را به باور همگانی تبدیل نموده است بلکه در معاملات سیاسی منطقه تاثیرگذار بوده است و نقش اول را ایفا می‌کند.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امروز مشکل اصلی در اقتصاد کشور، سوء مدیریت‌ها و تصمیم گیری‌های خلق الساعه و حضور افرادی ترسو، ضعیف و فرصت طلب در بدنه دستگاه‌ها است و تنها راه برون رفت از این معضلات، مدیریت انقلابی، باور به اقتصاد مقاومتی، دوری از اشرافی گری، میدان دادن به جوانان و اتکاء به توانایی داخلی است تا بتوان تهدیدها را به فرصت تبدیل نموده و از این پیچ تاریخ به نفع پیشرفت و عدالت کشور گذر کنیم.

وی با اشاره به مشکلات فرهنگیان و معلمان از رئیس جمهور درخواست کرد تا برای پست حساس وزارت آموزش و پرورش، وزیری پیشنهاد داده شود که حل توانایی حل مشکلات معیشتی و اقتصادی فرهنگیان را داشته باشد و همچنین از افرادی که جرأت و توانایی تحقق مطالبات به حق معلمان و فرهنگیان را ندارند، درخواست می‌کنم وارد این حوزه نشوند و نامزدی این پست حساس را نپذیرند تا بیش از این نمک بر زخم معلمان نپاشند.

کبیری در ادامه به مشکلات حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و ضمن تشکر از رئیس‌جمهور، گفت: طبق وعده جناب عالی قرار بود بیمارستان آیت الله خوی در دهه فجر ۹۷ افتتاح شود که محقق نشد لذا درخواست می‌شود دستور ویژه برای بهره داری و اتمام این پروژه صادر فرمایید.

وی خطاب به از وزیر راه و شهرسازی، افزود: جهت حفظ شان جمهوری اسلامی ایران نسبت به اتمام راه مرز رازی و تعریض جاده استراتژیک خوی دستور فرمایید تا برای تحقق معادلات تجاری ۳۰ میلیارد دلاری ایران و ترکیه اقدام اساسی انجام شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هیات رئیسه مجلس هر چه سریعتر باید لایحه مناطق آزاد و ویژه را برای رفع ایرادات شورای نگهبان و نهایی شدن آن، به صحن مجلس ارجاع دهد.

کبیری از وزیر کشور و ستاد کل نیروهای مسلح درخواست کرد: دستورات لازم جهت احتساب خوی و چایپاره به عنوان منطقه امنیتی صادر کند زیرا این منطقه از دوران مقدس درگیر گروه‌های معاند بوده است.

وی ضمن تشکر از وزیر بهداشت برای مجوز بیمارستان چایپاره، گفت: با توجه به نیاز مبرم این شهرستان دستورات لازم برای بیمارستان ۹۲ تخت خوابی این شهرستان صادر فرامایید.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس دهم، تصریح کرد: وزیر نیرو نسبت به پیگیری مربوط به سد غازان و حل مشکل آب شهرستان خوی اقدام کندف به نظر اراده‌ای برای حل این معضل وجود ندارد، همچنین در مورد سد الند خوی اقدام جدی صورت نگرفته است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: وزیر نیرو نسبت به مشکل آب چایپاره اقدام کند، همچنین از معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه اجرای یکسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان را درخواست می‌کنم.

 

سیدتقی کبیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر