کد خبر: 771230 A

حسنی در جریان بررسی طرح ملی مسکن:

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: تکمیل یک میلیون و یک هزار واحد مسکن مهر، ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در طرح ملی مسکن و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در طرح عمران روستایی می‌تواند باعث رونق تولید شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، مازیار حسینی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۱۹ خردادماه) مجلس شورای اسلامی، گفت: مسکن در حال حاضر به عنوان مهم ترین موضوع دولت و مجلس مطرح است.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، افزود: صنعت ساختمان با وجود ۱۳۰ صنعت وابسته می‌تواند نقش مهمی در رونق صنایع و خدمات داشته باشد.

وی اظهار کرد: ما وابستگی در حوزه صنعت ساختمان به خارج از کشور نداریم اما رونق مسکن موضوع فرابخشی و دستگاهی است، اگرچه وزارت راه و شهرسازی به عنوان محور این موضوع در متن قضیه قرار دارد اما هماهنگی های هیات دولت، وزارتخانه‌های کشور و نیرو می‌توانند کمک‌های شایانی به این بخش انجام دهند.

حسینی با بیان اینکه منابع بانکی اثرگذاری زیادی در رونق تولید در مسکن دارند، خاطرنشان کرد: با تاکیدات رئیس مجلس شورای اسلامی مقرر شد حداقل ۲۰ درصد سهم تسهیلات به بخش مسکن اختصاص یابد.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: سیاست وزارت راه و شهرسازی انبساطی است اما به این نکته توجه شده که مسکن با توجه به نیاز هر منطقه ساخته شود به این معنا که سطح توقعات و نیاز هر منطقه برآورده شود.

وی با بیان اینکه سیاست دولت حمایت از دهک های یک تا هفت برای تامین مسکن است، تصریح کرد: تکمیل یک میلیون و یکصد هزار واحد مسکن مهر، ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در طرح ملی مسکن و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در طرح عمران روستایی می تواند باعث رونق تولید شود.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی  اظهار کرد: باید از ظرفیت سازنده‌های خوش نام استفاده شود و کیفیت و معماری ایرانی و اسلامی در دستورکار قرار گیرد.

مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر