کد خبر: 770738 A

مصدق خبر داد؛

معاون حقوقی قوه قضائیه با بیان اینکه آئین­‌نامه ساماندهی اسناد و مدارک قوه قضاییه نیازمند اصلاحات است گفت: البته به زودی آئین‌نامه امور مترجمان رسمی به حوزه ریاست قوه قضائیه ارسال خواهد شد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام محمد مصدق با حضور در اداره کل اسناد و امور مترجمان رسمی قوه قضائیه، از بخش ­های مختلف این اداره کل شامل اداره تأیید اسناد ترجمه شده، اداره رسیدگی به تخلفات مترجمان رسمی، اداره مترجمان رسمی، اداره ترجمه دولتی اداره بایگانی و آرشیو الکترونیک و اداره ثبت و حفظ اسناد تاریخی (مهم و ملی) و انجام فعالیت­‌های آن بازدید کرد.

معاون حقوقی قوه قضائیه در جریان این بازدید در خصوص « آیین­‌نامه ساماندهی اسناد و مدارک قوه قضائیه» گفت: پیش­نویس این آیین­‌نامه که پیش از این در معاونت حقوقی با همکاری مراجع ذیربط تدوین شده بود، نیازمند اصلاحاتی است و انتظار می­‌رود با برگزاری جلسات کارشناسی و تدوین نهایی به حوزه ریاست قوه قضائیه ارسال شود.

مصدق خاطرنشان کرد: آیین‌­نامه امور مترجمان رسمی نیز در حال بررسی و تدوین نهایی در معاونت است و به زودی جهت تصویب به حوزه ریاست قوه قضائیه ارسال خواهد شد.

شایان ذکر است پیش از این نیز معاون حقوقی قوه قضائیه از ادارات کل تدوین لوایح و مقررات قضایی، اداره کل حقوقی، اداره کل حوزه معاونت و اداره تنقیح قوانین و مقررات قضایی بازدید کرده بود.

 

محمد مصدق معاون حقوقی قوه قضائیه مترجمان رسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر