کد خبر: 769306 A

هیئت وزیران آیین نامه اجرایی بند (الف) تبصره (۱۸) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور را با هدف اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد از طریق کمک‌های فنی و اعتباری به تصویب رساند.

به گزارش ایلنا، در جلسه روز یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ آیین نامه اجرایی بند (الف) تبصره (۱۸) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور، پیشنهادی سازمان برنامه و بودجه را با هدف اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد از طریق کمک‌های فنی و اعتباری به تصویب رساند.

این بند از قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور با رویکرد ایجاد و تثبیت اشتغال در کشور، مجوزهایی را در اختیار دولت قرار داده است تا مجموعه‌ای از منابع مالی را در راستای اجرای برنامه ‌های ایجاد اشتغال مولد، تثبیت اشتغال موجود، اجرای سیاست‌‌های بازار کار و تکمیل برنامه‌‌های مربوط به حکم مشابه در قانون بودجه سال گذشته، به کار گیرد.

افزون بر این دولت می‌تواند تسهیلات بانکی را برای اشتغال مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی اختصاص داده و به منظور تسهیل تأمین وثایق مورد نیاز برنامه‌ های موضوع این حکم، بخشی از منابع عمومی این بند را برای افزایش سرمایه صندوق‌های ضمانت سرمایه ‌گذاری استفاده کند.

براساس این مصوبه وزارت ورزش و جوانان مجاز است به منظور ایجاد اشتغال جوانان و اجرایی کردن تبصره (۴) ماده (۹۴) قانون برنامه ششم توسعه، برنامه خود را در چارچوب ماده (۳) این آیین نامه ظرف بیست روز از ابلاغ این آیین نامه تهیه و پس از تایید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سازمان برنامه و بودجه ارسال نماید. گفتنی است، عاملیت برنامه موضوع این ماده بر هده صندوق کارآفرینی امید خواهد بود.
هیئت وزیران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر