کد خبر: 768744 A

راهپیمایی روز جهانی قدس هم‌زمان در سراسر کشور و با حضور جمع کثیری از راهپیمایان آغاز شد.

به گزارش ایلنا، مردم روزه‌دار ایران اسلامی در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان که از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با عنوان «روز جهانی قدس» نامگذاری شده است، بار دیگر در سراسر کشور پیام همدلی خود با ملت مظلوم فلسطین را به جهانیان مخابره خواهند کرد.

شعار راهپیمایی روز جهانی قدس امسال که در ایران اسلامی و سایر کشورها برگزار خواهد شد، «روز جهانی قدس؛ شکست معامله قرن و تثبیت آرمان فلسطین» است.

توطئه‌های استکبار علیه قدس شریف و فلسطین به نتیجه نخواهد رسید/ معامله قرن قطعا به ورشکستگی قرن تبدیل شده و به نتیجه نمی‌رسد

توطئه‌های استکبار علیه قدس شریف و فلسطین به نتیجه نخواهد رسید/ معامله قرن قطعا به ورشکستگی قرن تبدیل شده و به نتیجه نمی‌رسد

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه توطئه های استکبار و متجاوزین علیه قدس شریف و فلسطین به نتیجه نخواهد رسید ، اظهارداشت: تردید نداریم که پیروزی نهایی از آن حق و فلسطین خواهد بود و سرزمین فلسطین مامنی برای مسلمانان ، مسیحیان و یهودیان خواهد گردید.

به گزارش ایلنا، حسن روحانی که همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس از تقاطع خیابان فردوسی در مسیر راهپیمایی گسترده و پرشور مردم تهران قرار گرفت، با  اشاره به اینکه روز قدس در تاریخ انقلاب اسلامی ایران از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: روز قدس روز تقابل همه مسلمانان در برابر متجاوزین عالم است و پیام قدس این است که فلسطین برای همیشه زنده بوده و قدس از آن مسلمانان است.

 رئیس جمهور با  بیان اینکه دشمنان اسلام در دو سال گذشته توطئه های جدیدی علیه قدس طراحی کرده اند که البته به نتیجه نرسیده است ، خاطرنشان کرد: دشمنان قدس را  پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کردند که جز یکی دو کشور کوچک هیچ کشوری در جهان از آن حمایت نکرد. آنان همچنین جولان را از آن رژیم صهیونیستی  معرفی کردند که هیچ کشور و نهاد بین المللی  از آن حمایت نکرد.

 دکتر روحانی تاکید کرد: بی تردید موضوع معامله قرن نیز به ورشکستگی قرن تبدیل خواهد شد و قطعا به نتیجه نخواهد رسید.

 رئیس جمهور اظهارداشت: ملت ایران ۴۰ سال است که به خیابانها آمده و علیه  استکبار و صهیونیست ها شعار می دهند و ملت فلسطین نیز ۷۱ سال است که در برابر استکبار و صهیونیست ها مقاومت می کنند.

سیاستهای اسرائیل در همه ابعاد محکوم به شکست است

 سیاستهای اسرائیل در همه ابعاد محکوم به شکست است

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: سیاستهای اسرائیل در همه ابعاد محکوم به شکست است و روند زوال این رژیم غاصب آغاز شده که نشانه‌های آن آشکار است.

سردار فدوی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص طرح معامله قرن گفت: سیاستهای اسرائیل در همه ابعاد محکوم به شکست است و روند زوال این رژیم غاصب آغاز شده که نشانه‌های آن آشکار است.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: در حالی این رژیم طرح معامله قرن را مطرح می‌کند که حتی نمی‌تواند دولت تشکیل دهد و اختلافات داخلی آنها به جایی رسیده که مجبور به انحلال پارلمان و برگزاری دوباره انتخابات هستند که این امر برای اولین بار در تاریخ پیدایش این رژیم رخ داده است حالا چنین رژیمی می‌خواهد معامله قرن را انجام دهد درحالیکه از درون دارد فرومی‌پاشد.

حضور آمریکایی‌ها در منطقه موجب شد جریان مقاومت قوی‌تر شود

حضور آمریکایی‌ها در منطقه موجب شد جریان مقاومت قوی‌تر شود

رئیس مجلس با محکوم کردن اقدامات خصمانه اسرائیل، گفت: حضور آمریکایی‌ها در منطقه موجب قوت جویان مقاومت می‌شود.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی در میان خیل عظیم راهپیمایان روز قدس، با محکوم کردن اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی باری دیگر مظلومیت مردم فلسطین را یادآور شد و در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور پرشور مردم در این راهپیمایی، گفت: در این سال های اخیر همیشه حضور مردم ما در راهپیمایی روز قدس یک پشتیبان جدی برای مردم فلسطین بوده است و از این جهت امری است که در یاد مردم فلسطین خواهد ماند.

رئیس مجلس در پاسخ به این سوال که چرا در این سال‌ها اسرائیل ضعیف‌تر و جریان مقاومت قوی‌تر شده است؟ بیان کرد: جریان‌هایی که طرح‌های صلح را دنبال می‌کردند به نتیجه نرسیدند و هرچه آن‌ها روی این مسائل اصرار بیشتری می‌کردند نتیجه کمتری می‌گرفتند، حضور آمریکایی‌ها در منطقه که برای سرکوب مسلمانان طراحی شده موجب شد جریان مقاومت قوی‌تر شود.

باید پمپاژ یاس در جامعه را خنثی کنیم

باید پمپاژ یاس در جامعه را خنثی کنیم

استاندار تهران گفت: ما باید بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم که این پمپاژ یاس که در جامعه تزریق کرده‌اند را خنثی کنیم. دشمن به روحیه آگاه مسلمانان ما پی برده است بنابراین هدف این استکبار پمپاژ یاس و ناامیدی است.

نوشیروان محسنی بندپی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره اهمیت روز قدس گفت: روز قدس یکی از یادگارهای امام راحل است و در راستای وحدت مسلمانان جهان علیه اسراییل این غده سرطانی که در منطقه وجود دارد، صورت می‌گیرد. هرچه آشوب و خلق و خوی استکباری در جهان وجود دارد ناشی از وجود رژیم صهیونسیتی است. حضور مردم ما در این روز نشان می‌دهد این مردم هوشیار و آگاه هستتد و از مردم مظلوم فلسطین حمایت خواهند کرد.

استاندار تهران ادامه داد: امیدواریم بتوانیم شرایطی فراهم کنیم که فلسطین احساس تنهایی نکند و بار دیگر این وحدت ملی را علیه توطئه و استکبار جهانی به ظهور برسانیم.

او با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در اهمیت روز قدس در سال جاری گفت: توطئه‌های استکبار در سال ٩٧ و ٩٨ حال و هوای خاصی پیدا کرده است. ما باید بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم که این پمپاژ یاس که در جامعه تزریق کرده‌اند را خنثی کنیم. دشمن به روحیه آگاه مسلمانان ما پی برده است بنابراین هدف این استکبار پمپاژ یاس و ناامیدی است.

استاندار تهران در پایان اظهار داشت: امروز خیل عظیم جمعیت جوانان، نوجوانان، کودکان، زنان و مردان حضور پیدا کرده‌اند تا نشان دهند توطئه‌های دشمن تاثیری ندارد و از فلسطین حمایت خواهند کرد.

مردم فلسطین دریافتند که راه پیروزی آنها سازش و گفت‌وگو نیست

مردم فلسطین دریافتند که راه پیروزی آنها سازش و گفت‌وگو نیست

رئیس سازمان بسیج گفت: مردم منطقه فرهنگ مقاومت را باور کردند و مردم قدس و فلسطین دریافتند که راه پیروزی آنها سازش و گفت‌وگو نیست.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا سردار غلامحسین غیب‌پرور در حاشیه راهپیمایی روز قدس در مورد اقدام رذیلانه آمریکا، رژیم صهیونیستی و هم‌پیمانان آنان در منطقه به عنوان معامله قرن، گفت:‌ این بحثی که پیش آمده یک بحث از پیش شکست‌ خورده است.

وی با اشاره به این‌که دو دلیل برای از پیش شکست خوردن طرح معامله قرن وجود دارد، خاطرنشان کرد: دلیل اول این است که مردم منطقه فرهنگ مقاومت را باور کردند و مردم قدس و فلسطین دریافتند که راه پیروزی آنها سازش و گفت‌وگو نیست.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دلیل دوم این است که در سال‌ها و دهه‌های گذشته نشان داده شده تصمیمات سران مرتجع منطقه تاثیرگذاز نیست، لذا به همین دلیل معامله قرن از الان شکست خورده است.

 

روز قدس سرآغاز حرکت به سوی آزادی فلسطین است

روز قدس سرآغاز حرکت به سوی آزادی فلسطین است

ولی الله سیف با بیان اینکه نخستین بار نیست که سازمان‌های بین‌المللی و دیده‌بان‌های حقوق بشر، به رغم شعارهایی که می‌دهند، در زمینه نقض گسترده حقوق بشر فلسطینیان و ارتکاب جنایات جنگی گسترده توسط رژیم اشغال‌‌گر قدس، هیچ اقدام عملی نکرده و تنها به سکوت می‌پردازند. این سازمان‌ها متاسفانه تصمیم گرفتند که از یک جریان فاسد و فاسق حمایت کنند.

ولی الله سیف (رئیس کل پیشین بانک مرکزی) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، ضمن مسلم دانستن پژواک ابتکار حضرت امام (ره) در رابطه با آغاز حرکت به سمت استقلال فلسطین از چنگال صهیونیست‌ها در جهان، یادآور شد: گذشت بیش از سه دهه از ارتحال رهبر کبیر انقلاب می‌گذرد. حضور مردم در پاسداشت روز جهانی قدس، نمایانگر پایداری این ابتکار در اذهان عمومی ایرانیان و ملت‌های آزاده سراسر جهان است.

وی افزود: بدون تردید، عظمت این حرکت، با استمرار قطعی در دستیابی به هدف والای آزادی قدس، تعین و نمود جهانی خواهد یافت.

ولی‌الله سیف همچنین در پاسخ به سرانجام ایده معامله قرن اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران و ملت مسلمان ایران، هرگز هیچ حرکتی که بخواهد منجر به تضعیف حرکت اسلامی باشد را، تایید و پشتیبانی نخواهد کرد و با قدرت و قاطعیت، به حمایت خود از حرکت‌های اسلامی و آزادی‌خواهانه ادامه خواهد داد تا سرانجام قدس شریف آزاد شود.

مشاور رئیس‌جمهور با بیان اینکه نخستین بار نیست که سازمان‌های بین‌المللی و دیده‌بان‌های حقوق بشر، به رغم شعارهایی که می‌دهند، در زمینه نقض گسترده حقوق بشر فلسطینیان و ارتکاب جنایات جنگی گسترده توسط رژیم اشغال‌‌گر قدس، هیچ اقدام عملی نکرده و تنها به سکوت می‌پردازند. این سازمان‌ها متاسفانه تصمیم گرفتند که از یک جریان فاسد و فاسق حمایت کنند.

مشاور رئیس جمهور در پایان خاطرنشان ساخت: همانطور که مقام معظم رهبری اشاره کردند، روز به روز دارد بر قدرت و عظمت ملت فلسطین افزوده می‌شود؛ شاید یک زمانی مردم این سرزمین مجبور بودند که با پرتاب سنگ و انتفاضه، برای استیفای حقوقشان بکوشند اما اکنون، با بکارگیری موشک‌های پیشرفته، پاسخگوی خوی تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی هستند و در نهایت با همین توان فزاینده، فلسطین را آزاد خواهند کرد و اسرائیل را نیز از صحنه روزگار محو خواهند کرد.

ملت‌های منطقه آینده فلسطین را رقم می‌زنند/ پایان نقشه‌ها و دسیسه‌های دشمنان در منطقه نزدیک شده است

ملت‌های منطقه آینده فلسطین را رقم می‌زنند/ پایان نقشه‌ها و دسیسه‌های دشمنان در منطقه نزدیک شده است

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: در طول نیم قرن یا یک قرن گذشته قبل از پیروزی انقلاب در وران دفاع مقدس و در طول سه دهه پیش ما شاهد توطئه‌ها و دسیسه‌ها و مدیریت جنگ روانی علیه ملت ایران بودیم به نظر می‌رسد پایان این نقشه‌ها و تاثیرگذاری در منطقه نزدیک شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد در حاشیه روز جهانی قدس و در جمع خبرنگاران گفت: کشورهایی که منطقه را در اختیار رژیم صهیونیستی گذاشته‌اند امروز نمی‌توانند کوچکترین تصمیمی اتخاذ کنند بلکه این ملت‌های منطقه هستند که آینده فلسطین را رقم می‌زنند به دلیل این راهپیمایی و حضور پرشور، ملت ایران در کنار ملت فلسطین بوده و خواهد بود.

وی درباره جنگ روانی آمریکا علیه ملت ادامه داد: بحث نقشه‌ها و برنامه‌های سیاستمداران و دستگاه‌های امنیتی آمریکا علیه ملت ایران و جبهه مقاومت بحث جدیدی نیست. در طول نیم قرن یا یک قرن گذشته قبل از پیروزی انقلاب در وران دفاع مقدس و در طول سه دهه پیش ما شاهد توطئه‌ها و دسیسه‌ها و مدیریت جنگ روانی علیه ملت ایران بودیم به نظر می‌رسد پایان این نقشه‌ها و تاثیرگذاری در منطقه نزدیک شده است.

ابوترابی‌فرد ادامه داد: شما مشاهده می‌کنید با همه توطئه‌ها و برنامه‌ها شاهد این حضور و موفقیت‌های تحسین برانگیز ملت بزرگ ایران و ملت اسلام جبهه مقاومت در عراق، سوریه در فلسطین و در سراسر دنیای اسلام در یمن در برابر جبهه  استکبار و مزدوران آمریکایی هستیم و به یاری خداوند متعال در آینده نزدیک پیروزی‌ها شتاب بیشتری خواهد گرفت و شاهد پیروزی‌های افتخارآفرین ملت فلسطین و قهرمان غزه در برابر مزدوران صهیونیستی خواهیم بود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در پاسخ به این سوال که با توجه به انتخابات پیش رو چه اقدامی از سوی احزاب سیاسی باید صورت بگیرد تا شاهد حضور حداکثری مردم باشیم، گفت: انشالله امیدواریم در چهارچوب سیاست‌ها و رهنمودهای رهبر انقلاب احزاب قدم بردارند و در چهارچوب مبانی و اصول انقلاب و ارزش‌های اخلاقی و ارزش‌های دینی شاهد مشارکت عزت بخش ملت ایران در انتخابات باشیم.

استکبار جهانی نه تنها در حوزه نظامی بلکه در حوزه سیاسی هم حرفی برای گفتن ندارد

استکبار جهانی نه تنها در حوزه نظامی بلکه در حوزه سیاسی هم حرفی برای گفتن ندارد

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: شرایط نشان می‌دهد که استکبار جهانی نه تنها در حوزه نظامی بلکه در حوزه سیاسی هم حرفی برای گفتن ندارد.

اوحدی با حضور در راهپیمایی روز قدس در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره طرح معامله قرن اظهار داشت: روز قدس امسال تفاوت جدی با مراسم قدس سال‌های گذشته دارد؛ چراکه روز قدس امسال در حالی برگزار می‌شود که استکبار در میدان جنگ با چهره مقاومت شکست خورد و داعش در عراق، سوریه، لبنان و یمن از بین رفت.

وی ادامه داد: رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که پس از هزینه ۷ تریلیون دلاری شکست خورده‌ایم و به شکل مخفیانه نیمه‌شب از پایگاه العسد در عراق بازدید کردند و دزدانه هم همان شب به آمریکا بازگشتند. امسال روز قدس در شرایطی برگزار می‌شود که مقاومت در جنگ با داعش پیروز شده است.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اظهار داشت: آبروی استکبار جهانی با حمایت آمریکا و پول‌های حرام سعودی‌ها در حوزه نظامی از بین رفت و پس از آن در صحنه سیاسی طرح معامله قرن را عنوان کردند.

اوحدی تاکید کرد: از طرح معامله قرن به دنبال عادی‌سازی روابط رژیم غاصب اسرائیل با کشورهای عربی هستند تا بتوانند یأس و ناامیدی را در نیروهای مقاومت ایجاد کنند.

وی تاکید کرد: اما با توجه به شکست کنفرانس بحرین و شکست کنفرانس مکه قطعا معامله قرن به اجرا نمی‌رسد و امروز هم با برگزاری مراسم پرشکوه روز قدس شکست بزرگی خواهند خورد.

وی با بیان اینکه افول اسرائیل با شیب تند در حال انجام است، گفت: پیش از این اسرائیل در طول مدت‌زمان کوتاهی توانست صدها کیلومتر از خاک فلسطین را اشغال کند اما در سال‌های اخیر شاهد آن هستیم که در جنگ ۳۳ روزه، جنگ ۲۲ روزه، جنگ ۸ روزه، جنگ ۴ روزه شکست خورده است و اخیراً هم در ظرف مدت ۲ روز در جنگ علیه مردم فلسطین شکست خورد و مردم توانستند امتیازات جدی در باریکه غزه را بگیرند.

اوحدی تاکید کرد: این شرایط نشان می‌دهد که استکبار جهانی نه تنها در حوزه نظامی بلکه در حوزه سیاسی هم حرفی برای گفتن ندارد.

رییس‌جمهوری که انقدر به مسلمانان بی‌حرمتی کرده نمی‌تواند مبدع طرح صلح باشد

رییس‌جمهوری که انقدر به مسلمانان بی‌حرمتی کرده نمی‌تواند مبدع طرح صلح باشد

نماینده تهران گفت: روز قدس هم از لحاظ روانی و هم از لحاظ تقویت روحیه و همچنین همفکری مسلمانان برای آزادسازی قدس بسیار موثر است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در حاشیه مراسم روز جهانی قدس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امام راحل روز قدس را در اولین سال پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان یک روز جهانی برای تمام مسلمانان جهان اعلام کردند که نماد همبستگی تمام آزادی‌خواهان جهان است.

وی گفت: روز قدس هم از لحاظ روانی و هم از لحاظ تقویت روحیه و همچنین همفکری مسلمانان برای آزادسازی قدس بسیار موثر است و در این چهار دهه هر سال باشکوه‌تر از سال قبل برگزار شده و از نظر سیاسی تاثیر بسیاری در پیشبرد آرمان فلسطین دارد.

صادقی در پاسخ به سوالی پیرامون طرح معامله قرن اظهار داشت: هنوز جزئیاتی از این طرح افشا نشده ولی تحلیل من این است که این طرح نمی‌تواند مساله فلسطین را حل کند. کسی این طرح را اجرا می‌کند که خود از قبل جانبداری کرده و به مسلمانان با انتقال پایتخت به بیت المقدس توهین و بی‌حرمتی کرده است. رییس‌جمهوری که اینقدر به مسلمانان بی حرمتی کرده چگونه می‌تواند مبدع طرح صلح باشد.

ملت ایران نقشه خائنانه دشمنان را می‌دانند/ با شیطان مذاکره نمی‌کنیم

ملت ایران نقشه خائنانه دشمنان را می‌دانند/ با شیطان مذاکره نمی‌کنیم

معاون اول قوه قضائیه درباره اظهارات اخیر مقامات آمریکایی درباره مذاکره بین ایران و آمریکا گفت: آمریکا شیطان بزرگ است و ما با شیطان مذاکره نمی‌کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه در حاشیه مراسم روز قدس در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور میلیونی مردم در این مراسم گفت: مردم انقلابی ایران موقعیت‌شناس و زمان‌شناس هستند و همواره در مراحل مهم در صحنه حضور داشتند.

وی دامه داد: امروز که مجدداً نظام سلطه با ترفند جدیدی به نام معامله قرن می‌خواهد رژیم صهیونیستی را از این مخمصه نجات دهد و در حاشیه امنیت قرار دهد، ملت ایران با حضور در راهپیمایی روز قدس اعلام کردند که نقشه خائنانه آنها را می‌دانند و از آرمان‌های فلسطین حمایت می‌کنند.

معاون اول قوه قضائیه درباره اظهارات اخیر مقامات آمریکایی درباره مذاکره بین ایران و آمریکا گفت: آمریکا شیطان بزرگ است و ما با شیطان مذاکره نمی‌کنیم.

با حضور مردم «معامله قرن» به شکست کشیده می‌شود

با حضور مردم «معامله قرن» به شکست کشیده می‌شود

معاون اول رئیس جمهور گفت: با حضور مردم معامله قرن به شکست کشیده می شود و برای سران عرب که با رژیم صهیونیستی همراهی می‌کنند، روسیاهی تاریخی خواهد ماند.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری در راهپیمایی حمایت از مردم فلسطین و در جمع خبرنگاران گفت: امام بزرگوار ما راهبرد بسیار مهمی برای مردم فلسطین ترسیم کرد و آن راهبرد در واقع حضور مردم در صحنه برای حمایت از فلسطینیان بود.

وی ادامه داد: این راهبرد با این پیش فرض مطرح شد که در مواقعی که دولت های وابسته و مرتجعین عرب از آرمان های فلسطین انصراف بدهند و فلسطینی ها تنها باشند؛ باز مردم مسلمان در سراسر دنیا به حرکت درآیند و حمایت خود را از فلسطینی ها اعلام کنند.

وی افزود: مقطع تاریخی فعلی مقطعی است که رییس جمهور آمریکا بر خلاف همه قراردادها و توافقات بین الملی معامله قرن را اعلام کرد؛ این معامله با این انگیزه صورت گرفت که تمام حقوق فلسطینیان نادیده گرفته شود.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: هیچ فلسطینی در معامله قرن حضور نداشته و می‌توان پیش بینی کرد که با حضور مردم حتماً این معامله به شکست کشیده می شود و برای سران عرب که با رژیم صهیونیستی همراهی می کنند، روسیاهی تاریخی خواهد ماند.

جهانگیری اظهار داشت: مردم ایران همیشه تاریخ شناس و وقت شناس بوده اند، حساسیت ها را تشخیص داده اند. الان کشورشان در شرایط خاصی قرار گرفته آمریکایی ها از یک طرف چنگ و دندان نشان می دهند و از یک طرف درخواست مذاکره می کنند.

وی ادامه داد: فلسطینی ها در فشار سختی قرار گرفته اند و حضور مردم ایران همیشه تاریخ ساز بوده و من مطمئن هستم که حضور امسال مردم همچنان گره گشایی های جدی از کار کشور و انقلاب و فلسطین خواهد کرد.

مقاومت در برابر مستکبران همواره جواب می‌دهد/ آستانه تحمل رژیم صهیونیستی از ۳۳ روز به دو روز کاهش یافته است

 مقاومت در برابر مستکبران همواره جواب می‌دهد/ آستانه تحمل رژیم صهیونیستی از ۳۳ روز به دو روز کاهش یافته است

مسئول اطلاعات سپاه پاسداران گفت: روند رو به انحطاط رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که مقاومت در برابر مستکبران همواره جواب می‌دهد، فلسطین و لبنان موفق شدند با مقاومت خودشان آستانه تحمل رژیم صهیونیستی را از ۳۳ روز به دو روز کاهش دهند.

آمریکا با با پوشش‌های انسانی سعی می‌کند دروغ و فریب را بپوشاند

آمریکا با با پوشش‌های انسانی سعی می‌کند دروغ و فریب را بپوشاند

محسن رضایی گفت: واقعیت این است که ذات و ماهیت امریکا بر دروغ و فریب و نیرنگ استوار است.

محسن رضایی در گفتگوی با خبرنگار ایلنا، درباره رفتارهای متناقض امریکا نسبت به ایران اظهار داشت: این رفتارها بیانگر این است که خودشان هم در برنامه‌ای که طراحی کرده‌اند با اشکالات جدی مواجهند و بیانگر این است که ماهیت امریکا بر مبنای دروغ و فریب است که بعضا با پوشش‌های انسانی سعی می‌کنند این دروغ و فریب را بپوشانند.

وی افزود : واقعیت این است که ذات و ماهیت امریکا بر دروغ و فریب و نیرنگ استوار است.

معامله قرن حتی در کشورهای عربی منفور است

معامله قرن حتی در کشورهای عربی منفور است

سعید نمکی (وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) در پاسخ به خبرنگار ایلنا درباره روز قدس گفت: روز قدس به عنوان یکی از یادگاران شیرین و به یاد ماندی است امام راحل است که با رهنمودهای مقام معظم رهبری استمرار پیدا کرد.

وی ادامه داد: روز قدس روزی است که فریاد همه مسلمین و آزادی‌خواهان غیرمسلمان جهان برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین در سراسر جهان به پا خواهد شد.

نمکی گفت: این پیام بسیار رسا را مردم همه کشورهای جهات بخصوص مردم شریف ایران از حلقوم سرخواهند داد و قطعا یکی از ابزار بسیار مهم از محور مقاومت است و انشاالله بتوانیم با همین شیوه شاهد آزادی کشورهای اشغالی از قدوم نامبارک صهیونیست‌ها و اشغالگران باشیم.

وی در خصوص رویکرد سازش‌کارانه کشورهای عربی با رژیم صیونیستی توضیح داد: قطعنا این طرح، طرح منفوری است و حتی در همان کشورهای عربی نیز منفور خواهد بود، متاسفانه از این رفتار نابخردانه اکثر مسلمانان ناخوشنودند و قطعا این طرح با شکست مواجه خواهد شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان اظهار داشت: قطعا عواقب این طرح این است که کشورهای مرتجع مضنون و منفور خواهند شد.

وظیفه ملت‌های مسلمان حمایت از مردم مظلوم فلسطین است

وظیفه ملت‌های مسلمان حمایت از مردم مظلوم فلسطین است

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار کیوان ظهیری (رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ) در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس در جمع خبرنگاران با گرامیداشت یاد امام خمینی (ره) اظهار داشت: امام خمینی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نامیدند و مردم عزیز کشور جمهوری اسلامی ایران پیام حضرت امام را لبیک گفته و هر سال پرشورتر در این مراسم شرکت می‌کنند.

وی ادامه داد: ما به عنوان پلیس وظیفه داریم امنیت شرکت‌کنندگان در راهپیمایی را تامین کنیم و این امنیت در حال حاضر در حال اجراست و پلیس در حال آماده‌باش صد درصد بوده است. پلیس پیشگیری پایتخت نیز از شب گذشته در حال آماده‌باش بوده و امنیت تمام مسیرهای راهپیمایی را به طور کامل برقرار کرده است و اجرای این امنیت تا پیان مراسم ادامه دارد.

سردار ظهیری گفت: ماموران پلیس پیشگیری به صورت محسوس، نامحسوس، خودرویی و موتوری در تمام مسیرهای راهپیمایی دوشادوش سایر پلیس‌های تخصصی حضور دارند و این حضور تا پایان نماز جمعه ادامه دارد.

رییس پلیس پیشگیری پایتخت درباره حضور مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: حضور مردم سال به سال بیشتر می‌شود و وظیفه ملت‌های مسلمان است که از مردم مظلوم فلسظین حمایت کنند.

آمریکا کور خوانده که بتواند در امنیت ایران خللی ایجاد کند

آمریکا کور خوانده که بتواند در امنیت ایران خللی ایجاد کند

رئیس پلیس پایتخت گفت:‌ من به عنوان رئیس پلیس پایتخت اعلام می‌کنم که بالاترین ضریب امنیتی در کشور با توجه به تمامی شاخص‌ها در پایتخت کشور وجود دارد و آمریکا کور خوانده است که بتواند در بحث امنیت خللی ایجاد کند

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص تهدیدات امنیتی از سوی برخی از کشورهای مرتجع و صهیونیست به ویژه در بحث امنیت داخلی گفت: بحث امنیت داخلی ایران سال‌های سال است که مطرح است و آنها به دنبال این هستند که در بعد داخلی و امنیتی کشور را وارد چالش کنند.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی به عنوان اصلی‌ترین نهاد متولی در این زمینه، تامین امنیت در کشور را وظیفه خود می‌داند و با تمام وجود با این تهدیدات مقابله می‌کند و با توجه به تمهیدات و هماهنگی که بین ارکان امنیتی و انتظامی در داخل کشور وجود دارد، توانستیم به بهترین وجه به این مهم دست پیدا کنیم

رحیمی تصریح کرد: آمریکا هزینه‌های بسیاری کرده اما نتوانسته هیچ کاری در به چالش کشیدن امنیت داخلی کشور انجام دهد و از این موضوع بسیار عصبانی است من به عنوان رئیس پلیس پایتخت اعلام می‌کنم که بالاترین ضریب امنیتی در کشور با توجه به تمامی شاخص‌ها در پایتخت کشور وجود دارد و آمریکا کور خوانده است که بتواند در بحث امنیت خللی ایجاد کند.

وی با بیان اینکه امنیت و نظم در مسیرهای راهپیمایی برقرار است، گفت: از نیمه شب گذشته تمامی مسیرهایی که قرار است در آن راهپیمایی برگزار شود را از لحاظ امنیتی بررسی کردیم و نیروهای ما مستقررشدند و امنیت برقرار است.

رحیمی  ادامه داد: امروز شاهد یک راهپیمایی گسترده هستیم و نیروی انتظامی افتخار می‌کند که در این راهپیمیایی  حضور دارد و نظم را برقرار می‌کند.

 وی افزود: امروز صدای حق‌طلبی مردم ایران را می‌شنویم که برای حق‌طلبی مردم فلسطین بلند شده است مردمی که هفتاد است در فشار و ظلم قرار دارند. نیروی انتظامی خادم و‌نوکر مردم است و از مردمی که در این راهپیمایی بزرگ شرکت کردند تشکر می‌کند.

اگر نگاه بلند امام نبود ما امروز شاهد امنیت و آرامش در کشور نبودیم

اگر نگاه بلند امام نبود ما امروز شاهد امنیت و آرامش در کشور نبودیم

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار محمدرضا مهماندار در راهپیمایی روز جهانی قدس در جمع خبرنگاران گفت: پلیس راهور تهران بزرگ از ابتدای صبح در مسیرهای منتهی به دانشگاه تهران که محل پایانی راهپیمایی روز قدس است، مستقر شده‌اند و شرایط را فراهم کردند.

وی در ادامه افزود: همکاران بنده از شب گذشته کار پاکسازی معابر اطراف تهران انجام دادند برای اینکه مسیر راهپیمایی کاملاً آماده شود و خودروهایی که احیاناً متوقف بودند در مسیرهای مشخص شده با توجه به اینکه از قبل نیزاعلام کرده بودیم این خودروها در خیابان‌های جمهوری ولیعصر و بلوار کشاورز توقف نداشته باشند و همچنین در طول خیابان آزادی و انقلاب، این خودروها به پارکینگ منتقل شدند.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر تمام محدودیت‌هایی که لازم بوده اجرا شده است و در حال حاضر از سمت شرق میدان فردوسی به سمت دانشگاه تهران مسدود شده است و از سمت غرب از تقاطع توحید و آزادی به سمت میدان انقلاب محدودیت آغاز شده است. در خیابان جمهوری و خیابان کارگر و بلوار کشاورز و خیابان ولیعصر در این چهارچوب که دانشگاه تهران را دربرمی‌گیرند، محدودیت‌ها اعمال شده است.

وی با بیان اینکه تردد هرگونه خودرو و موتورسیکلت در این مسیرها ممنوع است، اضافه کرد: نیروها کاملاً آماده هستند و امیدواریم پذیرای خیل جمعیت راهپیمایان باشیم.

نماینده تهران اضافه کرد: همانطور که از قبل اعلام کرده بودیم اگر لازم باشد با توجه به انبوه جمعیت محدودیت‌های بیشتری را اعمال خواهیم کرد که از جمله محدودیتی است که از تقاطع خیابان توحید و خیابان آزادی به سمت انقلاب اجرا کردیم. همچنین در خیابانهای کارگر و ولیعصر محدودیت‌هایی در خصوص تردد خودروها ایجاد شده است.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اظهار کرد: همه مسئولان که امروز در کشور مسئولیت دارند به خاطر این مردم زحمت می‌کشند و به درخواست این مردم این وظیفه را به عهده گرفتند.

وی گفت: یک روز این مردم اراده کردند و به مسئولان اجازه دادند که مسئولیت‌ها را قبول کنند.

مهماندار خاطرنشان کرد: روز قدس نمادی است برای اینکه مظلومیت مسلمانان جهان را نشان بدهیم و طبیعی است دفاع از آرمان‌های قدس و این روز بزرگ در واقع خواست رهبری و خواسته امام راحل و همه مردم بوده است و انقلاب ما یکی از بناها و مبناهایش موضوع قدس و فلسطین بوده است که خوشبختانه در این چهل سال مردم حمایت کردند و امروز اگر ما در کشور آسایش و امنیتی داریم در نتیجه همین مقاومت است.

رئیس پلیس راهور تهران  گفت: ما امروز در چهل سالگی انقلاب می‌بینیم که اگر نگاه بلند امام و مقام معظم رهبری نبود شاید ما امروز شاهد این امنیت و آرامش در کشور نبودیم.

باتوجه به حساسیت مقطع کنونی حضور مردم می‌تواند پشتوانه نظام باشد

باتوجه به حساسیت مقطع کنونی حضور مردم می‌تواند پشتوانه نظام باشد

به گزارش خبرنگار ایلنا، پیمان صابریان (رییس اورژانس تهران) در جمع خبرنگاران درباره تمهیدات اورژانس گفت: 25 آمبولانس در سطح مناطق و معابر راهپیمایی مستقر کردیم و 15 موتورلانس در نقاطی که عبور آمبولانس سخت بود، جانمایی شده است.

وی ادامه داد: در میادین بزرگ 5 اتوبوس آمبولانس نیز حضور دارند. از نظر نیروی لجستیک و عملیاتی قطعا امروز درمان مردم تامین خواهد بود.

رییس اورژانس تهران خاطرنشان کرد: مردم نگران نباشند چنانچه حادثه‌ای اتفاق بیفتد یا با توجه به گرما حالت ناخوشایندی پیدا کرده و دچار سردرد و حالت تهوع و گرمازدگی شدند، به نیروهای اورژانس مراجعه کرده و چنانچه نیاز باشد با آمبولانس به بیمارستان منتقل می‌شوند.

صابریان با اشاره به پایگاه‌های اورژانس در تهران تصریح کرد: ما 201 پایگاه اورژانس داریم که به صورت خودکار فعال هستند و ما در برنامه‌ها علاوه بر آن نیروها، افراد دیگری را اضافه می‌کنیم. تمام این نیروهای حاضر در این مراسم خارج از شیفت فراخوان می‌شوند و جای هیچ نگرانی نیست.

وی درباره حضور مردم گفت: باتوجه به اینکه در مقاطع حساسی هستیم قطعا حضور مردم می‌تواند پشتوانه نظام باشد.

آنچه ترامپ تحت عنوان معامله قرن مطرح می‌کند، سرابی بیش نیست/ به زودی این محاصره ناجوانمردانه خواهد شکست

آنچه ترامپ تحت عنوان معامله قرن مطرح می‌کند، سرابی بیش نیست/ به زودی این محاصره ناجوانمردانه خواهد شکست

منصور غلامی در رابطه با سازشکاری برخی از سران دول عربی منطقه خاطرنشان ساخت: آن‌چیزی که ترامپ تحت عنوان معامله قرن مطرح می‌کند، سرابی بیش نیست که علاوه بر تثبیت خیانتکاری این دولت مرتجع، به تضییع حقوق مردم مسلمان فلسطین منجر خواهد شد و هیچ واقعیت تاریخی و حقوقی را نمایندگی نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، منصور غلامی (وزیر علوم) در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس و در پاسخ به پرسش خبرنگار ایلنا در رابطه بسامد انزجار عمومی مردم ایران از رژیم صهیونیستی اظهار داشت: سالهاست که ملت مسلمان ایران طلایه‌دار مبارزه با این رژیم استکباری، غاصب و جعلی‌ست و دنیا نیز به خوبی این موضوع را دریافته که ایرانیان هرگز از آرمان قدس شریف عقب‌نشینی نخواهند کرد.

وی افزود: طرح این ایده هوشمندانه توسط حضرت امام، باعث شد تا این روز در سراسر جهان اسلام و حتی برخی از سرزمین‌های غیراسلامی با استقبال مواجه شود.

وی در رابطه با سازشکاری برخی از سران دول عربی منطقه خاطرنشان ساخت: آن‌چیزی که ترامپ تحت عنوان معامله قرن مطرح می‌کند، سرابی بیش نیست که علاوه بر تثبیت خیانتکاری این دولت مرتجع، به تضییع حقوق مردم مسلمان فلسطین منجر خواهد شد و هیچ واقعیت تاریخی و حقوقی را نمایندگی نمی‌کند.

غلامی در پایان در رابطه با نقض گسترده حقوق بشر در رابطه با محاصره نوار غزه یادآور شد: سکوت مجامع بین‌المللی که مدعی دفاع از حقوق بشر هستند، به هیچ وجه قابل پذیرش نیست و دنیا باید با دقت و سرعت به این نقض شدید حقوق بشر بین‌المللی واکنش دهد و این مطالبه عمومی ملت مسلمان ایران و سایر ملل اسلامی نیز هست و ان‌شاالله به زودی این محاصره ناجوانمردانه خواهد شکست و ملت فلسطین نیز حقوق پایمال شده خود را بازخواهد یافت.

کفن‌پوشی دانشجویان دانشگاه تهران

جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران با پوشیدن کفن در میان راهپیمایان حاضر شدند و شعار«لن نسمح بصفقه القرن» سر دادند

کمک به سیل‌زدگان در حاشیه راهپیمایی

در حاشیه این راهپیمایی با استقرار پایگاه‌هایی برای جمع‌آوری کمک به مردم مناطق سیل زده و همچنین کمک به جبهه مقاومت کمک‌های نقدی دریافت می‌شد.

26

25

24

23

22

21

22

21

20

19

18

17

16

15

 

 

12

11

2

1

شعار اصلی راهپیمایان روز قدس امسال، همچون سال‌های گذشته، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آل سعود و خائنین منطقه به ویژه  مزدوران تکفیری و داعش و تداوم شعار آزادی فلسطین و قدس است.

مراسم روز جهانی قدس امسال در بیش از ۹۵۰ نقطه در سراسر کشور و در مسیرهای منتهی به میعادگاه‌های نماز جمعه برگزار خواهد شد. بیش از۴۰۰۰ خبرنگار که ۲۵۰ نفر از آنها خارجی هستند این مراسم را پوشش می‌دهند. این مراسم در تهران از ساعت ۱۰ صبح و از مسیرهای ده‌گانه برگزار می‌شود.

در پایان راهپیمایی امسال، قطعنامه پایانی قرائت خواهد شد.

مسیر شماره یک: مسجد امام حسین (ع)، میدان امام حسین (ع)، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران.

مسیر شماره دو: مسجد جامع ابوذر، میدان ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان شهید برادران حسنی (قلعه مرغی)، خیابان قزوین، خیابان کارگر، میدان انقلاب، دانشگاه تهران.

مسیر شماره سه: مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان ولیعصر (عج)، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران.

مسیر شماره چهار: مسجد امام زمان (عج)، خیابان آزادی، تقاطع خیابان بهبودی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران.

مسیر شماره پنج: مسجد حضرت ابوالفضل (ع)، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران.

مسیر شماره شش: مسجد حضرت مهدی (عج)، خیابان ستارخان، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران.

مسیر شماره هفت: مسجد الجواد (ع)، میدان هفتم تیر، خیابان کریمخان، میدان ولیعصر (عج)، بلوار کشاورز، دانشگاه تهران.

مسیر شماره هشت: مسجد امام جعفر صادق (ع)، فلکه اول صادقیه، خیابان ستارخان، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران.

مسیر شماه ۹: مسجد حضرت امیر (ع) خیابان کارگر شمالی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره ۱۰: مسجد جامع رسول اکرم (ص)، تهرانسر، بلوارشاهد، بلوار تهرانسر، میدان کمال الملک، بزرگراه شهید لشگری، خیابان آزادی، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران.

راهپیمایی روز جهانی قدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر